Niski kurs Bitcoina powoduje duże problemy. Zbankrutowała właśnie jedna z kopalni

Firma Giga Watt zajmująca się wydobyciem kryptowaluty, ogłosiła właśnie bankructwo. Powodem jest najniższy od kilku lat kurs Bitcoina.

Wygląda na to, że zbliża się rychły koniec bańki związanej z kryptowalutami. Mocno spadający w ostatnim czasie kurs Bitcoina, zaczyna mieć wpływ na firmy działające w tej branży. Wartość najpopularniejszej z wirtualnych walut spadła bowiem w tym tygodniu poniżej 5 tys. dolarów i wygląda na to, że wkrótce może kosztować jeszcze mniej.

Jeśli tak się stanie, to wkrótce zaczną zwijać swój biznes firmy działające dotąd w tej branży. Jedna z nich już to zrobiła. Bankructwo ogłosiła właśnie firma Giga Watt, zajmująca się wydobyciem kryptowaluty. Amerykańska firma z powodu niskiego kursu nie jest w stanie utrzymać rentowności przedsięwzięcia. Obecnie winna jest swym udziałowcom 7 mln dolarów.

Podczas spotkania udziałowców poinformowano, że firma nie jest już w stanie spłacić swych długów. Jednym z wierzycieli jest m.in., Neppel Electric, któremu Giga Watt winne jest ponad pół miliona dolarów.

Należy pamiętać, że wydobycie kryptowaluty jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Wymaga bowiem nie tylko olbrzymich ilości energii elektrycznej. A warto dodać, że cała branża zużywa jej więcej niż potrzebuje rocznie 20 europejskich krajów. Potrzeba też mnóstwo sprzętu o dużej mocy obliczeniowej, który zajmuje się potrzebnymi obliczeniami. A odpowiedni sprzęt jest bardzo drogi.

Gigantyczny spadek kursu Bitcoina, który nastąpił w ostatnim roku sprawił więc, że firma nie jest w stanie zrealizować obietnic danych udziałowcom.

kryptowaluty

Źródło: Coindesk.com

You may also like...