Lancia wzbogaca ofertę elektryków o cztery nowe modele

Włoska marka Lancia zaprezentowała cztery nowe elektryki do miasta. Wyposażono je w mocne silniki, a także baterie zapewniające 70 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Lancia wprowadza na europejskie rynki cztery nowe elektryczne rowery oferowane pod szyldem marki Platum. Nowa rodzina składa się z modeli Ypsilon Brio, Ypsilon Incanto, Lancia Estro oraz Lancia Genio, które zaprojektowano specjalnie do jazdy miejskiej. Wyposażono je w niezłe silniki, a także spore baterie gwarantujące spory zasięg.

Lancia to nie tylko samochody

Modele Ypsilon Incanto i Lancia Estro dysponują tym samym 250 W silnikiem, a także baterią o pojemności 374 Wh. Akumulator na jednym ładowaniu pozwala pokonać dystans około 70 km, co powinno wystarczyć na cały tydzień dojazdów do pracy. Rowery wyposażono także opony 66×4,45 cm oraz amortyzowane widelce przednie, zwiększające komfort jazdy.

Lancia Genio to bardziej uniwersalny e-bike, który nadaje się zarówno do jazdy po mieście, jak i bezdrożach. Tutaj również znajdziemy 250 W silnik oraz 374 Wh baterię, przedni widelec z amortyzatorem oraz siedmiobiegową przerzutkę.

Ypsilon Brio to z kolei składany elektryk, idealny na dojazdy do pracy lub szkoły. Zamontowano w nim 250 W bezszczotkowy silnik Bafang umieszczony w tylnej piaście, który zapewnia elektryczne wspomaganie do prędkości 25 km/h. Natomiast 281 Wh bateria pozwoli przejechać dystans 60 km. Rower posiada również 20-calowe opony.

Producent wyjaśnia, że w każdym rowerze zastosowano dźwignię hamulca z czujnikiem odłączenia silnika, która znacznie poprawia skuteczność hamowania. Każdy pojazd dysponuje również aluminiową ramą, a także wyświetlaczem LED, który prezentuje prędkość i poziom naładowania baterii. Umożliwia również wybór poziomu wspomagania silnika oraz sterowanie oświetleniem.

Europejskie ceny rowerów wyglądają następująco:

  • Platum Lancia Ypsilon Brio – 1049 euro
  • Platum Lancia Ypsilon Incanto – 1249 euro
  • Platum Lancia Estro- 1249 euro
  • Platum Lancia Genio – 1499 euro

Rowery dostępne są już u europejskich dealerów włoskiej marki.

Oczywiście jeśli potrzebujecie tańszego elektryka, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli na każdą kieszeń.

Lancia

Źródło

You may also like...