Laserowa strzelba spełnieniem marzeń fana sci-fi

Lasery znajdują obecnie wiele zastosowań, wykorzystuje się je m.in. w medycynie, przemyśle, a także broni. Wprawdzie nie ma jeszcze laserowych karabinów. Ale zapaleńcy już konstruują gadżety, które przy odrobinie dobrej woli można uznać za praprzodków takiej broni.

Parę lat temu pisałem o chłopaku, który zbudował rękawicę Iron Mana strzelającą laserem. Siła tego gadżetu nie miała rzecz jasna nic wspólnego ze zbroją komiksowego bohatera, ale laser miał wystarczająco dużo mocy, by przepalać balony i podpalać papier.

YouTuber ukrywający się pod pseudonimem styropyro, stworzył coś bardzo podobnego, mianowicie laserowy shootgun. Podobnie jak wspomniana rękawica, również nie jest to tylko ozdoba. To w pełni funkcjonalna broń, choć oczywiście o niskiej mocy. W obudowie karabinu zainstalowano osiem 5 W diod laserowych. Ich promienie dzięki systemowi soczewek łączone są w jeden promień o mocy 40 W. Całość zasilana jest pakietem litowo-polimerowych baterii o natężeniu 250. A to z kolei sprawia, że broń jest naprawdę niebezpieczna. Momentalnie przebija balony i podpala papierowe torby. Można więc sobie tylko wyobrazić jakie obrażenia mogłaby spowodować, gdyby została skierowana na ludzką skórę.

Jeśli macie ochotę zrobić sobie taki oręż samodzielnie, to jest to możliwe, gdyż konstruktor dostarcza plany. Oczywiście trzeba dysponować odpowiednimi podzespołami. Ale w dzisiejszych czasach wszystko da się kupić w internetowych sklepach. Możemy więc stworzyć kilka takich karabinów dla całej rodziny.

karabinów

Źródło: YouTube.com

You may also like...