Leagoo S10 odblokujemy przykładając palec do ekranu

Rośnie liczba smartfonów, wyposażonych w czytnik odcisków zintegrowany z wyświetlaczem. Kolejnym produktem z tą technologią, będzie model Leagoo S10.

Producenci smartfonów coraz częściej zaczynają wprowadzać do swych urządzeń kolejną nowość, jaką są czytniki odcisków palców zintegrowane z wyświetlaczem. Jej wykorzystanie zapowiedziała już firma Leagoo, która zastosuje ją w swym smartfonie Leagoo S10, zaplanowanym na wrzesień tego roku.

Czytniki odcisków palców to stosunkowo nowy element wyposażenia, który pojawił się w urządzeniach mobilnych zaledwie kilka lat temu. Ostatnio jednak zaczął sprawiać producentom sprzętu coraz większe problemy, gdyż wielu chciało powiększać wyświetlacze, ograniczając szerokość ramek. Na czytnik zaczęło więc brakować miejsca, a umieszczenie go z tyłu, nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Użytkownik musi bowiem korzystać z niego w ciemno, przez co często trafia palcem w obiektyw kamery, pozostawiając nam nim smugi.

Niektórzy producenci zaczęli więc integrować czytniki z wyświetlaczem, gdyż odpowiednia technologia stała się już powszechnie dostępna. Roland Quandt, znane źródło przecieków twierdzi, że dostanie ją także nowy model firmy Leagoo.

Z przecieków wynika, że Leagoo S10 zostanie wyposażony w 6,21″ ekran Full HD+ o proporcjach 19:9. Pod maską znajdzie się natomiast najnowszy Snapdragon 710, z 6 lub 8 GB RAM oraz 64-256 GB pamięci użytkowej. Producent wyposaży go również w dwa warianty kamer. W pierwszym główny aparat dostanie 20 MP + 13 MP, zaś w drugim 16 MP + 8 MP. Jednak tylko najdroższy wariant tego modelu, będzie mieć czytnik odcisków zintegrowany z wyświetlaczem.

Premierę Leagoo S10 wstępnie zaplanowano na wrzesień tego roku i wówczas poznamy jego oficjalną specyfikację techniczną.

Leagoo S10

Leagoo S10

Źródło: Twitter.com

You may also like...