Samsung Galaxy A32 budżetową przepustką do świata 5G

Poznaliśmy częściową specyfikację najnowszego smartfona Galaxy A32. Będzie to jeden z najtańszych modeli koreańskiej marki, wyposażony w technologię 5G.

Przez dłuższy czas technologia 5G była obecna tylko w smartfonach z najwyższej półki, co znacznie ograniczało jej dostępność. Ostatnio jednak producenci sprzętu zaczynają instalować odpowiednie wyposażenie także w budżetowych modelach, będących w zasięgu znacznie większej liczby konsumentów.

W zeszłym tygodniu Xiaomi pokazało swój najtańszy smartfon 5G, jakim jest Xiaomi Redmi Note 9T 5G. Swój budżetowy model 5G szykuje również Samsung, a będzie to model Galaxy A32. W tej serii są już dostępne urządzenia z 5G, a są m.in., Galaxy A52 oraz Galaxy A72. Teraz koreańska marka zaimplementuje te rozwiązanie do jeszcze tańszego sprzętu.

Właśnie udało się nam poznać częściową specyfikację nadchodzącego budżetowca. Według przecieków, smartfon otrzyma procesor MediaTek Dimensity 720, który jest zintegrowany z modemem 5G. Pamięci operacyjnej będzie 4 GB, natomiast użytkowej w zależności od wariantu – 64 lub 128 GB.

Aparat tylny będzie potrójny z 48 MP głównym sensorem. Przednia kamera pojawi się w notchu o kształcie kropli wody, który producent umieści w 6,5″ wyświetlaczu. Jako że jest to model budżetowy, to nie znajdziemy tu panelu OLED, lecz standardowy LCD.

Nie wiemy na razie ile trzeba będzie zapłacić za Galaxy A32, ale seria A jest raczej dość przystępna cenowo, więc ten model również nie powinien być zbyt drogi.

Galaxy A32

Źródło

You may also like...