OnePlus Band: pierwszy smartband producenta smartfonów

OnePlus oficjalnie wkracza na rynek smartbandów. Producent zaprezentował właśnie swój pierwszy model o nazwie OnePlus Band, wyposażony w sensor SpO2 i kolorowy ekran.

Chińska firma OnePlus, która całkiem nieźle radzi sobie na rynku smartfonów, dotychczas ograniczała swą ofertę tylko do tego typu sprzętu. Teraz jednak postanowiła rozszerzyć swój asortyment również o smartbandy i zaprezentowała dziś swą pierwszą opaskę. Nowy produkt posiada całkiem niezłe wyposażenie oraz ma atrakcyjną cenę, więc szybko może podbić rynek.

OnePlus Band to przystępna cenowo opaska, wyposażona w czujnik tętna oraz sensor SoO2 mierzący poziom natlenienia naszej krwi. Producent wyposażył ją również w kolorowy i bardzo czytelny wyświetlacz, a także bardzo pojemną baterię zapewniającą do 14 dni pracy na jednym ładowaniu.

OnePlus Band pierwszym smartbandem OnePlus

OnePlus Band

W opasce zastosowano 1,1″ wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 126 x 294 pikseli. Ekran służy jednak nie tylko do prezentacji najważniejszych informacji, ale również do sterowania sprzętem. Opaska nie posiada bowiem żadnych fizycznych przycisków, więc jej obsługa odbywa się poprzez ekran dotykowy. Naturalnie wyświetlacz można spersonalizować, dostosowując jego wygląd do własnych upodobań. Producent przygotował bowiem 37 różnych tarczek, z których 5 zainstalowano w opasce, zaś pozostałe można pobrać ze sklepu.

OnePlus Band

Dotykowy wyświetlacz i monitor snu

Opaska rejestruje 12 różnych ćwiczeń, a dodatkowo ma tryb Free Training, przeznaczony dla aktywności i sportów, których nie znajdziemy na liście. Oprócz tego posiada funkcję sterowania odtwarzaczem muzyki oraz aparatem w naszym smartfonie, ułatwiając wykonywanie zdjęć. Natomiast funkcja monitorowania snu pomoże ocenić jakość naszego wypoczynku.

OnePlus Band

Smartband jest rzecz wodoszczelny do głębokości 50 m i bardzo lekki, gdyż waży tylko 22,6 gramów. Producent dodaje także trzy wymienne paski wykonane z silikonu, przy czym tylko jeden otrzymujemy z opaską, resztę musimy natomiast samodzielnie dokupić.

OnePlus Band

Dużym plusem opaski jest niewątpliwie jej duża bateria. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu będzie pracowała do 14 dni. Naturalnie ten czas może ulec skróceniu jeśli będziemy intensywnie korzystać z wbudowanych sensorów.

OnePlus Band na razie pojawiła się w Indiach, ale wkrótce trafi także na inne rynki. Producent wycenił ją na 27 euro, natomiast dodatkowe paski kosztują 4,50 euro za sztukę.

Źródło

You may also like...