Samsung nie rezygnuje z Galaxy Note; nowy model istnieje

Ice Universe twierdzi, że kolejny Galaxy Note może zadebiutować w przyszłym roku. Istnienie nowego modelu sugerują firmy znajdujące się w łańcuchu dostaw.

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia sugerujące, iż Samsung może zrezygnować z serii Galaxy Note i nie wprowadzać na rynek nowego modelu. Wskazywałoby na to wyposażenie rodziny Galaxy S w obsługę rysika S Pen, służącego do obsługi funkcji smartfona. Obecnie Galaxy S oraz Galaxy Note są bowiem praktycznie identycznym sprzętem, a różnice pomiędzy nimi są kosmetyczne. Nie byłoby więc sensu utrzymywać dwóch niemalże takich samych urządzeń.

Wygląda jednak na to, że Samsung nie zrezygnował z Note i co więcej szykuje zupełnie nowy model. Tak twierdzi znane źródło przecieków Ice Universe, powołując się na własne źródła informacji w łańcuchu dostaw. Według przecieków kilka firm potwierdza istnienie tego smartfona.

Warto tu jednak wyjaśnić, że koreańska marka nigdy nie poinformowała o rezygnacji z serii Galaxy Note. Potwierdziła jedynie, że w tym roku nie będzie nowego modelu z powodu problemów z dostawami podzespołów. Zapewniła również, że będzie kontynuowała dodawanie ulubionych funkcji z serii Note do innych telefonów. Częścią tej strategii jest dodanie wspomnianego rysika S Pen do modelu Galaxy S21 Ultra oraz Galaxy Z Fold 3.

Zastanawiające jest więc to, w jaki sposób Samsung zamierza poradzić sobie z podobieństwem obu flagowych rodzin. Sprzedawanie dwóch takich samych urządzeń pod innymi nazwami, nie będzie bowiem miało sensu. Producent musi więc wprowadzić do Note jakieś funkcje, które odróżnią go od rodziny Galaxy S. Niewykluczone, że stworzy specjalistyczne oprogramowanie biurowe, dzięki któremu telefon stanie się bardziej użyteczny dla przedsiębiorców.

Galaxy Note

Źródło

You may also like...