Nintendo obniża w Europie cenę konsoli Switch

Nintendo przygotowuje się do wprowadzenia na europejski rynek nowej wersji konsoli Switch z ekranem OLED. Z tej okazji obniża cenę obecnego modelu do 300 euro.

W przyszłym miesiącu do europejskich sklepów trafi najnowsze Nintendo Switch, wyposażone w wyświetlacz OLED.

Największą zmianą w tym modelu jest rzecz jasna ekran, gdyż zastosowano tu 6,7″ wyświetlacz. Jest więc nie tylko większy od dotychczas montowanego panelu 6,2″, ale też oferuje lepszą jakość obrazu. Z pewnością zadowoli więc użytkowników dotychczasowego modelu, narzekających na jakość obrazu w trybie handhelda. Zaletą jest także niższe zużycie energii, co powinno poprawić czas działania konsolki.

Kolejną zmianą jest podpórka zainstalowana z tyłu obudowy, która rozciąga się na całą jej szerokość. Jej zaletą jest regulacja umożliwiająca wybór jednego z kątów widzenia. Dla osób często korzystających z trybu handhelda będzie to niewątpliwie bardzo użyteczny dodatek.

Z okazji zbliżającej się premiery nowego sprzętu, Nintendo obniża w Europie ceny obecnego modelu. Obniżka nie jest szczególnie duża, gdyż z dotychczasowych 329,99 euro cena zmniejszyła się do 299,99 euro. Zawsze jednak w kieszeni zostanie trochę grosza, które można od razu wydać na nowe gry.

Nowy Switch OLED pojawi się na Starym Kontynencie dokładnie 8 października, a trzeba będzie zapłacić za nią 364,99 euro. W Wielkiej Brytanii konsola będzie natomiast kosztowała 309,99 funtów.

Switch

Źródło

You may also like...