WhatsApp wprowadzi transkrypcję wiadomości głosowych

WhatsApp pracuje nad kolejną funkcją dla osób, które nie przepadają za słuchaniem wiadomości głosowych. Komunikator zaoferuje ich transkrypcję, czyli przełoży na łatwiejszy do przyswojenia tekst.

WhatsApp od jakiegoś czasu oferuje użytkownikom możliwość przesyłania sobie wiadomości głosowych. Zasadniczo jest to użyteczna funkcja, jednak w pewnych okolicznościach jej przydatność może być zerowa. Gdy przebywamy w hałaśliwym środowisku, np., w szkole lub na budowie, zapoznanie się z treścią wiadomości może być utrudnione. Firma pracuje jednak nad funkcją, która powinna to ułatwić.

Serwis WABetaInfo dotarł do informacji o pracach nad zupełnie nową funkcją transkrypcji wiadomości głosowych. Z informacji wynika, że transkrypcja będzie odbywała się wyłącznie na telefonie użytkownika, więc Facebook nie uzyska dostępu do nagrań audio. Apple może jednak wykorzystać ją do poprawienia technologii rozpoznawania mowy, aczkolwiek jest to opcjonalne.

Wiadomości przekształcone na tekst, również będą przechowywane na naszym smartfonie, więc uzyskamy do nich dostęp w każdej chwili. Możliwe będzie również przeskoczenie do konkretnego znacznika czasu, aby nie dokonywać transkrypcji całej wiadomości, lecz tylko wybranego fragmentu.

Na tę chwilę trwają prace nad funkcją wersji dla iOS, więc nie wiemy kiedy mogą się jej spodziewać użytkownicy Androida. Nie oznacza to, że funkcja nie będzie dostępna dla platformy Google. Po prostu może pojawić się nieco później.

Serwis sugeruje, że w niedalekiej przyszłości WhatsApp zaprosi użytkowników iOS do beta testów nowej funkcji. Trudno jednak powiedzieć kiedy to nastąpi.

WhatsApp
WABetaInfo

Źródło

You may also like...