Nowe Nintendo Switch ma ekran OLED i kilka usprawnień

Nintendo zaprezentowało dziś najnowszą wersję swej flagowej konsoli Nintendo Switch. Kolejny model posiada ekran OLED, a także kilka dodatkowych usprawnień.

Nintendo Switch jest konsolą obecną na rynku od kilku dobrych lat, więc nadszedł czas na modernizację sprzętu i dostosowanie go do obecnych standardów. Japoński producent jakiś czas temu zaoferował swym klientom mniejszą i nieco okrojony model Switch Lite. Mówiło się jednak, że firma pracuje też nad lepiej wyposażonym modelem Switch Pro, którego zaprezentuje w niedalekiej przyszłości.

Nintendo Switch wreszcie z ekranem OLED

Te doniesienia w pewnym sensie potwierdziły się, gdyż koncern pokazał dziś najnowszy model Nintendo Switch. Największą zmianą jest rzecz jasna ekran, gdyż zastosowano tu 6,7″ wyświetlacz w technologii OLED. Jest więc nie tylko większy od dotychczas montowanego panelu 6,2″, ale też oferuje lepszą jakość obrazu. Z pewnością zadowoli więc użytkowników dotychczasowego modelu, narzekających na jakość obrazu w trybie handhelda. Zaletą jest także niższe zużycie energii, co powinno poprawić czas działania konsolki.

Kolejną zmianą jest podpórka zainstalowana z tyłu obudowy, która rozciąga się na całą jej szerokość. Jej zaletą jest regulacja umożliwiająca wybór jednego z kątów widzenia. Dla osób często korzystających z trybu handhelda będzie to niewątpliwie bardzo użyteczny dodatek.

Nintendo Switch

Nowa stacja dokująca z podwojoną pamięcią

Do wprowadzonych zmian zaliczymy również przeprojektowaną stację dokującą, która ma nie tylko nowy wygląd, ale też szerszą funkcjonalność. Wyposażono ją m.in., we wbudowany port LAN, więc nie trzeba już korzystać z przejściówki, jeśli chcemy podłączyć konsolę do internetu za pomocą kabla. Podwojono również ilość wbudowanej pamięci flash, której obecnie jest aż 64 GB, a ponadto zainstalowano lepsze głośniki zapewniające przestrzenny dźwięk.

Dobrą wiadomością jest to, że z nową konsolą współpracują nie tylko Joy-Cony, ale też wszystkie gry. Nie ma więc obaw o problemy z kompatybilnością akcesoriów i oprogramowania. Póki co niewiadomą jest natomiast kwestia kompatybilności nowej konsoli z obecną stacją dokującą. Nintendo na razie nie doprecyzowało tej kwestii.

Nintendo Switch

Nowe Nintendo Switch w trybie handhelda oferuje rozdzielczość 720p, natomiast w trybie telewizyjnym wzrasta ona do 1080p. Jeśli natomiast chodzi o baterię, to według zapewnień producenta, konsola w zależności od rodzaju uruchomionej gry będzie działać od 4,5 do 9 godzin.

Nintendo Switch OLED wyceniono na 349,99 dolarów i będzie dostępne w dwóch wariantach. Pierwszy z białymi, drugi natomiast z neonowymi Joy-Conami. Premiera sprzętu na rynku amerykańskim odbędzie się 8 października.

Źródło

You may also like...