Samsung dodaje 4GB RAM do modelu Galaxy A52s 5G

Samsung rozszerza pamięć operacyjną modelu Galaxy A52s 5G. Dzięki funkcji RAM Plus, jego użytkownicy będą mogli korzystać z dodatkowych 4 GB RAM’u.

Jeśli uważacie, że 6 GB lub 8 GB RAM’u w waszym Galaxy A52s to zbyt mało, to mam dla Was dobrą wiadomość. Samsung przygotował bowiem nową funkcję do tego modelu o nazwie RAM Plus, która dodaje mu dodatkowe 4GB RAM. Dzięki temu smartfon stanie się sprawniejszy w operacjach wielozadaniowych.

Oczywiście nie oznacza to, że po ściągnięciu aktualizacji na nasz telefon, automatycznie pojawi się w nim 4 GB dodatkowego RAM’u. Konfiguracja sprzętu w żaden sposób się nie zmienia, więc fizycznie nadal będzie miał w zależności od wersji 6 GB lub 8 GB. Samsung wykorzystał bowiem technikę od dawna wykorzystywaną w desktopach, a także używaną przez firmy Oppo, Vivo, ASUS i wkrótce Xiaomi.

RAM Plus jest funkcją określającą wirtualną pamięć RAM. Jej rolą jest przydzielenie pewnej części pamięci wewnętrznej do wykorzystania jako więcej pamięci RAM dla systemu operacyjnego oraz aplikacji. Dzięki temu Galaxy A52s ma do wykorzystania 10 GB lub 12 GB RAM, czyli tyle ile topowe modele koreańskiego producenta.

Naturalnie musimy liczyć się z tym, że pamięci wewnętrzna UFS 3.1 jest znacznie wolniejsza niż typowa pamięć LPDDR RAM. Musimy więc liczyć się z tym, że wydajność w przypadku wykorzystania rozszerzonej pamięci będzie nieco mniejsza.

Jeśli nie posiadacie jeszcze tego smartfona, a bardzo chcielibyście go mieć, to w możecie go kupić w tych sklepach. Dostępny jest w nich już od 1699 zł.

Galaxy A52s

Źródło

You may also like...