Opera ochroni przed kopaniem Bitcoinów

Opera pracuje nad nową funkcją dla swej przeglądarki. Jej główną zaletą będzie ochrona użytkownika, przed wykorzystaniem go do kopania Bitcoinów.

W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba internetowych stron, które bez wiedzy użytkownika wykorzystują moc obliczeniową jego komputera by kopać kryptowlutę. Raporty pochodzące sprzed paru miesięcy wspominają o 2500 takich witryn, ale obecnie jest ich z pewnością znacznie więcej.

Większość stron nie informuje o wykorzystaniu mocy obliczeniowej sprzętu użytkowników, więc internauci bronią się przed tym różnymi sposobami. Już wkrótce stanie się to znacznie łatwiejsze. Opera zapowiada bowiem nową funkcję, która chroniąc ma przed niechcianym kopaniem Bitcoinów lub Monero.

Wiemy to dzięki becie Opera 50, która została już udostępniona użytkownikom, a zaimplementowana w niej funkcja nazywa się NoCoin. Opcja eliminuje skrypty wykorzystujące moc obliczeniową komputera lub smartfona w celu wydobycia kryptowalut. Oczywiście funkcja jest w pełni kontrolowana przez użytkownika, więc jeśli zechce, będzie mógł ją w dowolnym momencie wyłączyć.

Użytkownicy z pewnością ucieszą się z takiej opcji, gdyż dzięki temu ich sprzęt będzie chodził znacznie szybciej i zużywał mniej energii, podczas przeglądania internetowych witryn. Dodam, że również użytkownicy Google Chrome mogą chronić się przed tym procederem. Służą do tego różne wtyczki, dostępne w sieci, które także potrafią blokować skrypty w rodzaju CoinHive.

Opera

Źródło: Opera.com

You may also like...