Netflix wzbogaci ofertę o 700 filmów i seriali

Dyrektor generalny platformy Netflix zapewnił, że subskrybenci nie muszą martwić się o dostępność treści. W tym roku oferta serwisu wzbogaci się bowiem o 700 nowych filmów i seriali.

Zapowiedź startu nowego filmowego serwisu Disney’a, który ma oferować treści związane z uniwersum Marvela i Gwiezdnych Wojen, z pewnością zaniepokoiła subskrybentów platformy Netflix. Pojawiły się bowiem informacje, że Disney pozbawi go tych marek, a tym samym zuboży ofertę o wiele ciekawych produkcji.

David Wells, dyrektor finansowy serwisu uspokaja jednak użytkowników, że liczba dostępnych treści na pewno się nie zmniejszy. Zapewnił, że platforma w tym roku zainwestuje 8 mld dolarów w produkcję oryginalnych treści. Pozwoli to wyprodukować około 700 filmów oraz epizodów seriali. A warto też dodać, że 80% nowej produkcji będzie pochodzić spoza Stanów Zjednoczonych.

W ofercie usługi na pewno pojawi się więc wiele ciekawych produkcji, takich jak kolejne sezony seriali Jessica Jones, Punishera, czy też rewelacyjnego Stranger Things. Wielu jednak krytykuje taką strategię marketingową platformy. Uważają bowiem, że Netflix za bardzo skupia się na produkcji własnych treści, zamiast na inwestowaniu w licencję na popularne produkcje od innych dostawców. To znacznie podniosłoby bowiem atrakcyjność oferty.

A jakie jest Wasze zdane na ten temat? Wolicie oglądać na Netflixie oryginalne produkcje, czy też chcielibyście obejrzeć jakieś znane seriale innych stacji?

Netflix

Źródło: Variety.com

You may also like...