LG Rollable: smartfon który wielu zapragnie mieć

Na dzisiejszej konferencji podczas targów CES 2021, LG pokazało krótką zajawkę pierwszego zwijanego smartfona. LG Rollable to sprzęt robiący ogromne wrażenie.

Składane smartfony oferowane od dawna przez Samsunga i Huawei były tylko pierwszym krokiem do prawdziwej rewolucji na rynku urządzeń mobilnych. Kolejnym krokiem będą urządzenia wyposażone w zwijane ekrany i dziś mieliśmy okazję obejrzeć pierwszy taki sprzęt, który pokazał nam LG Electronics.

Koncern zorganizował konferencję na rozpoczętych dziś targach CES 2021, na której zaprezentował wiele nowych produktów. Największą uwagę przyciągnęła niewątpliwie zajawka LG Rollable, czyli pierwszego zwijanego smartfon. Sprzęt może pełnić funkcję typowego smartfona, ale wystarczy tylko rozwinąć wyświetlacz, by zmieniło się w poręczny tablet.

LG Rollable

Urządzenie różni się konstrukcyjnie od Samsunga Galaxy Fold, gdyż nie mamy tu do czynienia ze składanym telefonem. Zamontowany wyświetlacz nie zgina się bowiem, lecz rozsuwa. W trybie smartfona ma 6,8″ i rozdzielczość 2428 x 1080 pikseli. Gdy natomiast go rozłożymy, wówczas uzyskujemy przekątną 7,4″ i rozdzielczość 2428 x 1600 pikseli.

LG Rollable

Producent na razie pokazał tylko wygląd sprzętu, więc na dokładną specyfikację techniczną musimy jeszcze poczekać. Z tego co wiemy z przecieków, to urządzenie będzie posiadało 16 GB RAM oraz baterię o pojemności 4200 mAh.

Szczególnie istotny będzie tu wyświetlacz, gdyż na razie nie wiemy czy jego rozsuwanie będzie odbywało się ręcznie, czy też mechanicznie. Trudno też powiedzieć cokolwiek na temat wytrzymałości takiego wyświetlacza.

Źródło

You may also like...