LG przedstawia możliwości nowego systemu webOS 6.0

LG Electronics zaprezentowało właśnie najnowszy system operacyjny webOS 6.0. Firma wykorzysta go w tegorocznych telewizorach OLED, QNED Mini LED, NanoCell i UHD smart TV.

W tym roku LG wprowadzi do sprzedaży wiele nowych odbiorników z serii OLED, QNED Mini LED, NanoCell i UHD smart TV. Producent zamierza jeszcze bardziej podnieść komfort ich obsługi, dlatego zainstaluje w nich najnowszy system operacyjny webOS 6.0.

Kolejna wersja systemu zaoferuje swym użytkownikom ekran główny, przeprojektowany pod kątem zapewnienia maksymalnej wygody. Zapewni łatwiejszy dostęp do najczęściej używanych aplikacji, a także propozycji z serwisów streamingowych, bazujących na preferencjach i historii oglądania.

webOS 6.0
webOS 6.0

Do tegorocznych modeli telewizorów producent dorzuci również najnowszą wersję pilota Magic Remote. Wygląda teraz bardziej stylowo, zaś obudowę przeprojektowano w taki sposób, aby wygodniej się go trzymało. Wyposażono go również w skróty klawiszowe zapewniające natychmiastowy łatwy do popularnych serwisów, jak Netflix, Amazon Prime Video i Disney+.

webOS 6.0

W pilocie znajdziemy również funkcję Magic Tap wykorzystującą chip NFC, która umożliwi przesyłanie treści pomiędzy telefonem i telewizorem. Możliwe będzie np., oglądanie na telewizorze filmu zapisanego w pamięci smartfona i korzystanie w tym czasie na telefonie z ulubionych aplikacji. Pilot uprości również sterowanie funkcjami sprzętu za pomocą komend głosowych. Wykorzysta w tym celu systemy LG ThinQ, Amazon Alexa lub Google Assistant.

Kolejną nowością jest funkcja Magic Explorer, będąca rozbudowaną wersją opcji Magic Link. Jest to przewodnik dostarczający informacji o oglądanym programie lub filmie, takie jak nazwiska aktorów, miejsca gdzie kręcono zdjęcia itp. Z kolei opcja Next Picks, zarekomenduje mu programy emitowane w telewizji lub platformach VOD, które mogą go zainteresować. Rekomendacje mają się opierać na preferencjach użytkownika oraz historii oglądania.

Źródło

You may also like...