Biometryczna funkcjonalność starych iPhonów

Mimo, że Apple zwiększył częstotliwość wprowadzania na rynek nowych modeli iPhone’a, wcale nie oznacza to, że poprzedniej modele nadają się tylko do wyrzucenia. Wręcz przeciwnie, dzięki firmie AOptix, zyskają wkrótce nowe możliwości.

Finansowane przez Pentagon AOptix, pracuje nad akcesorium o nazwie Stratus, które w połączeniu ze specjalną aplikacją, rozszerzy funkcjonalność iPhone’a 4 i 4S o czytnik linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy i tęczówki oraz głosu.W sieci można było usłyszeć plotki sugerujące, że iPhone 5S otrzyma czytnik linii papilarnych i choć nie zostały oficjalnie potwierdzone, to informacja o technologii AOptix nadaje im nowego znaczenia.

Stratus podłączany do smartfona i obsługiwany przez specjalną aplikację, dostarczy kilka zupełnie nowych funkcji. Nie będzie jednak kompatybilny ze wszystkimi modelami iPhone’a, ponieważ jest projektowany z myślą o modelach 4 i 4S. Joey Pritikin, wice prezes AOptix podkreślił, że wybrano właśnie tę platformę ze względu na poziom jej zabezpieczeń.

Na razie zbyt wcześnie, by mówić o cenie Stratusa. Wiemy jedynie tyle, że sama aplikacja będzie kosztowała na pewno nie mniej niż 199 USD. Nie jest to jednak aplikacja konsumencka, a więc stąd tak duża cena. Jej zastosowanie to przede wszystkim funkcjonariusze policji, którzy będą mogli łatwiej sprawdzić poszukiwaną osobę, czy też służby celne.

Źródło: Wired.com

You may also like...