Legendarne Commodore 64 powraca w nowej wersji

Retro Games wspólnie z firmą Koch Media, pod koniec roku wprowadzą do sprzedaży Commodore 64. Będzie to unowocześniona wersja kultowego niegdyś komputera.

W zamierzchłych czasach, gdy zaczęły pojawiać się pierwsze komputery domowe, jednym z popularniejszych modeli był Commodore 64. To sprzęt stworzony przede wszystkim do rozrywki, oferujący setki interesujących gier oraz możliwość samodzielnego programowania w języku Basic.

Posiadacze tego komputera są dziś osobami dorosłymi, który wkrótce będą mogli przypomnieć czasy swej młodości. W grudniu do sprzedaży trafi bowiem nowa wersja kultowego komputera, którą do sprzedaży wprowadzą firmy Retro Games i Koch Media.

Nowa wersja legendarnego sprzętu, z wyglądu jest niemal identyczna z oryginałem. Również osiada więc pełnowymiarową, całkowicie funkcjonalną klawiaturę, natomiast nowością jest złącze HDMI umożliwiające podpięcie sprzętu do telewizora.

Na szczęście nie musimy już wgrywać gier za pomocą magnetofonu. Urządzenie ma wgrane do pamięci aż 64 gry i będą to najbardziej kultowe produkcje, jak Boulder Dash. Paradroid oraz wiele innych. A dzięki obsłudze języka Basic, użytkownicy będą mogli samodzielnie tworzyć nowe produkcje.

Niestety Commodore 64 nie będzie sprzętem tanim. Cenę sprzętu ustalono bowiem na aż 120 dolarów.

Commodore 64

Źródło: Retrogames.biz

You may also like...