HMD Global kończy dystrybucję Androida Pie. Nokia 1 dostała go jako ostatnia

Firma HMD Global oficjalnie zakończyła dystrybucję Androida 9.0 Pie. Ostatnim smartfonem, który otrzymał aktualizację jest model Nokia 1, działający na platformie Android Go.

Jakiś czas temu firma HMD Global obiecała, że wszystkie jej smartfony dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie. Fiński producent właśnie zakończył realizację tej obietnicy, a ostatnim produktem który otrzymał nowy system, jest Nokia 1. To budżetowy model działający na zmodyfikowanej wersji Androida Ore o nazwie Android Go. Wyposażono go w 4,5″ ekran FQVGA oraz 1 GB pamięci RAM.

Dostarczona właśnie aktualizacja również jest w wersji Go, a więc wprowadzono w niej kilka zmian, dostosowując do możliwości telefonu. Ma przede wszystkim przeprojektowany wygląd wielu elementów interfejsu. A także standardowe cechy Go, jak mniejszy plik instalacyjny, dzięki czemu w pamięci użytkowej pozostaje więcej miejsca na pliki użytkownika. A tej jest tylko 8 GB, więc każdy kilobajt jest niezwykle cenny. Na szczęście jest slot na kartę microSD, pozwalający rozszerzyć ją o kolejne 128 GB. Dodatkową korzyścią jest szybszy start telefonu.

Skoro zakończyła się dystrybucja Androdia Pie, to HMD Global będzie teraz mogło skupić się na dostarczeniu swym użytkownikom systemu Android Q. Prawdopodobnie jednym z pierwszych modeli, które go otrzymają będzie Nokia 8.1. Smartfon należy bowiem do programu beta testów.

Android 8.1

Nokia 1

Źródło: Twitter.com

You may also like...