Galaxy S8: przycisk Bixby znowu konfigurowalny

W Google Play Store pojawiła się nowa aplikacja o nazwie BixRemap, przeznaczona dla Galaxy S8. Jej zadaniem jest konfiguracja przycisku sprzętowego aktywującego asystenta Bixby. Na razie narzędzie działa jednak w dość ograniczonym zakresie.

Tuż przed premierą Galaxy S8 pojawiły się informacje, że nowy przycisk znajdujący się na obudowie będzie można dowolnie konfigurować. Element ten wprawdzie dedykowany jest asystentowi Bixby, lecz producent miał zaoferować możliwość przypisania do niego dowolnej komendy.

Taką opcję umożliwić miała aplikacja Button Mapper, jednak Samsung zdecydował się zrezygnować z temu pomysłu uznając, że mogłoby to narazić funkcjonalność systemu. W Google Play Store pojawiła się jednak nowa aplikacja o nazwie BixRemap, która przywraca tę funkcję. Na razie w dość ograniczonym zakresie, gdyż do przycisku można obecnie przypisać tylko uruchomienie Google Now, które jednakże jest aktywowane dopiero uruchomieniu Bixby. Nie ma tu więc mowy o pełnej konfiguracji przycisku, wraz z możliwością przypisania mu dowolnej funkcji, np. obsługi migawki aparatu fotograficznego.

Na poniższym wideo, które trwa około 20 minut, twórcy nowej aplikacji obsługującej przycisk wyjaśniają w jaki sposób to wszystko funkcjonuje. Aplikację możecie natomiast pobrać stąd.

Galaxy S8

Źródło: Play.google.com

You may also like...