Bluboo Xfire 2 – 5-calowy smartfon za 80 dolarów

Chińczycy potrafią nas mile zaskoczyć w kwestii cen produkowanych przez siebie smartfonów. Ich sprzęt wbrew pozorom nie jest taki zły, a kosztuje wielokrotnie mniej od produktów znanych marek. Na przykład Bluboo Xfire 2 możemy kupić już za 80 dolarów.

W Polsce ciężko byłoby kupić 5-calowy smartfon za nieco ponad 300 zł, ale jeśli sprawdzimy oferty chińskich producentów, znalezienie takiego sprzętu nie będzie już dużym problemem. Takim urządzeniem jest np. Bluboo Xfire 2, którego można kupić już za 82,50 dolarów.
Jeśli sądzicie, że za tę kwotę nie dostaniemy nic wartościowego, to mylicie się. Smartfon posiada 5-calowy ekran dotykowy z matrycą IPS, wyświetlający obraz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a także oferujący 170 stopniowy kąt widzenia. Przed uszkodzeniem spowodowanym upadkiem, smartfon chroniony jest przez metalową obudową typu unibody oraz szkłem 2.5D Arc Glass.

Bluboo Xfire 2 wyposażono w czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 1,2 GHz, współpracujący z jednostką graficzną Mali-400 MP, a także 1 GB pamięci RAM. Aplikacje możemy instalować w 8 GB pamięci flash, którą przy pomocy karty pamięci microSD rozszerzymy o 32 GB.

Smartfon posiada oczywiście aparaty. Tylny ma matrycę 5 Mpix wraz z lampą błyskową i sensor OmniVision. Przedni również ma lampę błyskową LED oraz matrycę 2 Mpix, a także szerokie pole widzenia wynoszące aż 88 stopni. Przedni aparat posiada także specjalny tryb Beauty Mode, który idealnie nadaje się do selfi.

Zobacz najtańsze smartfony

Produkt obsługuje dwie karty SIM, zaś z internetem łączy się poprzez WiFi lub 3G. Ma też Bluettooth 4.0, GPS, A-GPS, wejście microUSB 2.0 oraz wejście słuchawkowe. Zasilająca go bateria, ze względu na metalową obudowę nie jest wyjmowana i ma pojemność 2150 mAh, a dodatkowo na tylnym panelu obudowy znajduje się czytnik linii papilarnych mogący przechowywać do 5 odcisków. Sprzętem zarządza natomiast Android 5.1 z ośmioma różnymi nakładkami tematycznymi zmieniającymi wygląd menu.

Bluboo Xfire 2 w ofercie przedsprzedażowej można kupić na tej stronie, za kwotę 82,50 dolarów. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty przesyłki. Dostawy rozpoczną się po 10 lutego.

Źródło: Gearbest.com

You may also like...