Zygzak McQueen promujący Auta 3

W ramach promocji filmu Auta 3, Disney wprowadza na rynek zdalnie sterowaną wersję Zygzaka McQueen. Zabawka sterowany smartfonem, potrafi gadać.

16 czerwca na ekrany polskich kin wejdzie film Auta 3, najnowsza część popularnej kreskówki Disney’a. Koncern w ramach promocji tej produkcji, wprowadza do sprzedaży zdalnie sterowany model jednego z głównych bohaterów, czyli Zygzaka McQueena.

Zabawka opracowana została przez inżynierów firmy Sphero, tej samej, która parę miesięcy temu wprowadziła do sprzedaży model droida BB-8 pochodzącego z Gwiezdnych Wojen. Tym razem mamy jednak do czynienia z zabawką znacznie bardziej zaawansowaną, a przy tym zdecydowanie fajniejszą.

Model sterowany jest przy pomocy smartfona na Androidzie oraz iOS. Wyposażono go w sześć silników, pięć paneli dotykowych oraz sensory oświetlenia. Te ostatnie dopasowują jasność przednich i tylnych świateł do warunków oświetleniowych. Panele dotykowe znajdują się natomiast na masce, drzwiach, tylnych oknach oraz dachu i pozwalają wchodzić w interakcję z tą zabawką.

Ciekawostką jest ekran LCD wbudowany w przednią szybę, dzięki któremu samochód ma animowane oczy. Natomiast na przedzie auta znajdują się ruchome usta pozwalające samochodowi mówić. I to dosłownie, gdyż usta dzięki animatronice poruszają się, a z głośników płynie sprzężony z ruchem głos.

Zabawka rozwija prędkość do 10 km/h, zaś wbudowana bateria zapewnia do 40 minut zabawy. Jej ponowne naładowanie trwa 2 godziny.

Samochodzik jest już dostępny w internetowych sklepach w cenie 299 funtów.

Auta 3

Źródło: Engadget.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *