Samsung już myśli nad Galaxy Fold 2. Jego wygląd może zaskakiwać

Choć Galaxy Fold jeszcze nie trafił do sklepów, Samsung już myśli nad następcą. Samsung Galaxy Fold 2 będzie jednak miał zupełnie inną konstrukcję.

Galaxy Fold na razie stanowi dla Samsunga spory problem Pierwszy składany smartfon koreańskiej marki miał zadebiutować 26 kwietnia, lecz zmieniono plany gdy okazało się, że sprzęt posiada wady konstrukcyjne. Serwis iFixit ujawnił bowiem źle zaprojektowany zawias, przez który do urządzenia mógłby wnikać kurz i wilgoć.

Smartfon powinien teraz trafić na sklepowe półki w sierpniu, ale producent już teraz myśli nad jego następcą. Koreański serwis ETnews twierdzi, że nowy model składanego smartfonu, konstrukcyjnie będzie znacznie różnił się od swego pierwowzoru. Jak możemy zobaczyć na nowym patencie, jego obudowa przypomina dawne telefony z klapką. Jest też podobna do projektu nowej generacji Motoroli RAZR.

Po rozłożeniu urządzenia, uzyskamy wyświetlacz o przekątnej aż 6,7″. Gdy natomiast sprzęt jest złożony, wówczas do dyspozycji użytkownika będzie niewielki, zaledwie 1-calowy ekran znajdujący się na zewnątrz obudowy. Posłuży zapewne do prezentacji powiadomień, identyfikacji rozmówcy itp.

Zmieniona konstrukcja Galaxy Fold 2 niesie ze sobą wiele korzyści. Telefon byłby przez to znacznie mniejszy, a to podniosłoby jego mobilność. Łatwiej byłoby go też schować w kieszeni lub torebce, a wyświetlacz byłby chroniony przez obudowę.

Naturalnie pamiętajmy, że jest to tylko jedna z propozycji designu, którą Samsung może jeszcze wielokrotnie zmienić.

Galaxy Fold 2

Źródło: Etnews.com

You may also like...