Zbuduj własne poziomy z zestawów LEGO Super Mario

Lego zapowiedziało nowe zestaw klocków adresowane do fanów Super Mario. Produkt pozwoli nam budować rzeczywiste poziomy, doskonale znane z popularnej gry.

Projektanci pracujący dla Lego, pomysły na nowe klocki często czerpią ze współczesnej popkultury. W zeszłym roku firma zapowiedziała nowy zestaw nawiązujący do serialu Stranger Things. Jest też seria poświęcona stworzonej przez Blizzarda strzelance Overwatch.

Duńska firma zapowiedziała zupełnie nowy zestaw poświęcony kolejnej grze wideo. Tym razem producent zainteresował się jedną z najbardziej znanych produkcji Nintendo, jaką jest Super Mario.

Jego koncepcja nieco różni się od tego, do czego producent nas przyzwyczaił. Zestaw pozwala bowiem budować własne poziomy, a następnie bawić się nimi za pomocą figurek. Same figurki również są inne niż w poprzednich zestawach. Przede wszystkim są dużo większe, a przy tym bardziej technologiczne. Na przykład Mario ma wbudowany w tors niewielki wyświetlacz LCD, a dodatkowe wyświetlacze LCD umieszczono w jego oczach. Aby figurka działała, należy więc włożyć do niej baterię.

Super Mario

Oprócz Mario, w zestawach pojawią się także inne postacie znane z tego uniwersum, jak Goomba, Blooper, Yoshi, Shy Guy, a nawet Bowser Jr. Na razie nie ma jednak wzmianki o Księżniczce Peach, ale raczej trudno byłoby wyobrazić sobie te zestawy bez niej.

Producent na razie nie ujawnił zbyt wielu informacji na temat nowych zestawów, przedstawiając jedynie promocyjne wideo. Nie wiemy więc ile zestawów powstanie, ani też ile trzeba będzie za nie zapłacić. Data premiery również pozostaje tajemnicą, choć debiut klocków ma się ponoć odbyć w tym roku.

Źródło

You may also like...