Lenovo Legion ma specjalną kamerę dla streamerów

Coraz lepiej poznajemy specyfikacją najnowszego smartfona dla graczy Lenovo Legion. Sprzęt będzie miał nie tylko Snapdragona 865 Plus, ale również specjalną kamerę dla streamerów.

Rynek gamingowych smartfonów rozwija się w szaleńczym tempie, gdy okazało się, że na tego typu urządzenia istnieje całkiem spory popyt. Producent zapowiadają więc coraz nowsze modele, które mają zainteresować fanów elektronicznej rozrywki, a jednym z nich jest Lenovo Legion.

Lenovo Legion to pierwszy telefon ze Snapdragonem 865 Plus

Nowy smartfon pojawi się chińskich sklepach już 22 lipca, ale my już teraz poznajemy jego specyfikację techniczną, która prezentuje się imponująco. Będzie to bowiem pierwszy sprzęt, w którym pojawi się najnowszy procesor Snapdragon 865 Plus. Informację tę potwierdził w mediach społecznościowych sam producent. Dzięki temu Legion będzie przez pewien czas najwydajniejszym smartfonem na rynku, przynajmniej dopóki nie zadebiutują inne modele z tym układem.

Smartfona otrzyma również 6,67″ wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ oraz imponującej częstotliwości odświeżania wynoszącej 144 Hz. Jego użytkownicy nie będą też musieli martwić się o płynną wielozadaniowość. Zagwarantuje ją bowiem aż 16 GB szybkiej pamięci LPDDR5 RAM. Natomiast aplikacje będą instalowane w 512 GB również szybkiej pamięci użytkowej USF 3.1.

Funkcjonalna kamera do streamingu

Na pewno warte uwagi są w tym modelu aparaty fotograficzne. Główny jest podwójny i posiada w 64 MP oraz 16 MP sensory. Większą ciekawostką jest 20 MP wysuwana kamera do selfie, która znacznie różni się od tych w standardowych smartfonach. Przede wszystkim nie wysuwa się znad ekranu, lecz z boku. W ten sposób użytkownik może z niej korzystać w trybie krajobrazowym, a więc podczas grania i wówczas posłuży mu do streamingu. Czas wysuwania się i chowania kamery wyniesie około 0,5 sekundy.

Lenovo Legion otrzyma również dużą baterię o pojemności 5000 mAh, wspierającą 90 W system szybkiego ładowania oraz dwa przednie głośniki z 65 mm przetwornikami. Systemem operacyjnym będzie natomiast Android 10 z firmową nakładką Legion UI.

Nowy smartfon dla graczy ma być dostępny w cenie 670 dolarów, czyli około 2650 zł. Jak na sprzęt z mocnym procesorem, dużym ekranem i sporą pamięcią, to bardzo atrakcyjna cena.

Lenovo Legion

Źródło

You may also like...