Vivo eksperymentuje z obracanym wyświetlaczem

Vivo opatentowało niezwykły projekt smartfona, wyposażonego w obrotowy wyświetlacz. Jego dolna część jest ruchoma i można zmieniać jej ustawienie.

Producenci smartfonów czasem eksperymentują z konstrukcją swych urządzeń, wprowadzając do nich nietypowe rozwiązania. Kilka firm ma w swej ofercie m.in., smartfony wyposażone w pojedynczy aparat, który można obracać. W zależności od potrzeb służy wówczas jak główny aparat lub kamera do selfie. Podobne rozwiązanie przedstawiła w najnowszym patencie firma Vivo, ale nie dotyczy ono aparatu tylko wyświetlacza.

Producent opatentował koncepcję smartfona, którego dolna część wyświetlacza może się obracać o 180 stopni. Na poniższym szkicu widać, że telefon posiada dwa ekrany i górny zamocowano na stałe, natomiast obraca się ten dolny.

Szkice sugerują, że dodatkowy wyświetlacz może mieć wiele zastosowań. gdyż na jednym z nich widać klawiaturę QWERTY. Ekran mógłby również prezentować powiadomienia, a być może także być wizjerem dla aparatu fotograficznego.

Na diagramach widzimy również przednią kamerę w komponowaną w notch oraz potrójny aparat główny. Nigdzie natomiast nie widać czytnika odcisków palców, co mogłoby sugerować iż znajduje się w ekranie.

Rzecz jasna patent nie jest zapowiedzią nowego urządzenia, a jedynie prezentacją nowej koncepcji. Nie ma więc pewności, że Vivo kiedykolwiek zdecyduje się wprowadzić taki sprzęt na rynek. Ale sam pomysł wygląda interesująco.

Vivo

Źródło

You may also like...