Nowe Call of Duty z otwartym światem gry? Sugerują to najnowsze przecieki

Źródła donoszą, że nowe Call of Duty Black Ops Gulf War może być inspirowane serią Far Cry. W nadchodzącej strzelance pojawi się bowiem kampania z otwartym światem.

Seria Call of Duty zawsze była do bólu liniową, prowadząc gracza jak po sznurku od początku do końca kampanii. Popularność takich serii jak Far Cry, gdzie użytkownik dostaje otwarty świat wraz ze swobodą działań sprawiła, że producenci mogą zrezygnować z liniowości rozgrywki.

Black Ops Gulf War może zaoferować otwarty świat

Pewien przedsmak tego co może w przyszłości czekać fanów serii, dało Modern Warfare 3 oraz misje z otwartym światem. O ile jednak w MW3 wykorzystywano zasoby z poprzednich odsłon, w kampania w Gulf War będzie zbudowana od podstaw. Pozwoli to w pełni wykorzystać elementy nowej mechaniki.

Jak donosi serwis Insider-Gaming, w nowej strzelance gracz wraz z drużyną, będą poruszać się po mapie przypominającej tę z Far Cry. Oznacza to możliwość przemieszczania się za pomocą pojazdów oraz swobodnego zwiedzania terenu. Można będzie też korzystać z systemu szybkiej podróży, umożliwiającego błyskawiczne przedostanie się z jednego punktu do drugiego.

Wprawdzie na razie nie wiadomo ile w grze pojawi się misji liniowych. Źródło twierdzi jednak, że niektóre będą z nią zintegrowane. W kampanii, której autorem jest Raven Software, powróci także kilka postaci znanych z serii Black Ops. Wśród nich będzie m.in. Adler, który będzie częścią drużyny gracza.

Call of Duty Black Ops Gulf War nie będzie jedyną odsłoną znanej serii, w której producent skupi się na kampanii z otwartym światem. Kolejną propozycją ma być Call of Duty 2025 o roboczej nazwie Saturn, która nie ma jeszcze ustalonego dewelopera. Ona również może otrzymać taką kampanię i możemy spodziewać się mapy podzielonej na kilka lokalizacji. Na razie nie ma jeszcze konkretów. Tytuł jest bowiem na bardzo wczesnym etapie rozwoju i do premiery pozostało jeszcze niemal dwa lata.

Call of Duty Black Ops Gulf War pojawi się na rynku w październiku bieżącego roku. Będzie to już szósta odsłona popularnej serii Black Ops. Wkrótce przekonamy się więc na ile prawdziwe okażą się doniesienia o otwartym świecie.

Black Ops Gulf War
Źródło: Callofduty

You may also like...