Znany producent smartfonów przeciwny wydłużaniu wsparcia do siedmiu lat

OnePlus nie zamierza podążać śladem Google i Samsunga, które właśnie wydłużyły wsparcie swoich telefonów do siedmiu lat. Firma uważa, że sprzęt nie będzie w stanie temu podołać.

Samsung i Google poinformowały niedawno, że wydłużają do siedmiu lat wsparcie swoich smartfonów. W ten sposób zapewnią własnym produktom znacznie więcej aktualizacji systemowych i poprawek bezpieczeństwa. Takiemu rozwiązaniu przeciwna jest jednak firma OnePlus, która nie zamierza oferować go własnym klientom. Uważa bowiem, że nie jest to najlepszy pomysł.

Dyrektor generalny OnePlus, w rozmowie z serwisem Tom’s Guide powiedział, że oferowanie siedmioletnich aktualizacji nie ma sensu. Jego zdaniem, choć udostępnianie najnowszych wersji Androida starszym urządzeniom jest wprawdzie godne pochwały, to jednak wrażenia użytkownika nie będą takie same.

Trzeba bowiem wziąć pod uwagę starzenie się samego urządzenia. To oznacza, że płynność jego działania po pewnym czasie może się znacznie zmniejszyć. Dostarczanie nowych wersji systemu przez kolejne lata, przestanie być takim atutem jak można by sądzić. Sprzęt użytkownika nie będzie już tak szybki, co negatywnie wpłynie na komfort jego użytkowania.

Należy też pamiętać o żywotności baterii, która starzeje się znacznie szybciej od pozostałych podzespołów telefonu. W zależności od intensywności użytkowania, czasem trzeba ją wymienić już po 12 miesiącach, a nie jest to usługa tania. Właściciel smartfona musi więc liczyć się z dodatkowymi wydatkami na wymianę akumulatora. A jednocześnie będzie zmagał się z coraz wolniejszym jego działaniem.

Z tego też powodu OnePlus na razie zamierza trzymać się swojej dotychczasowej strategii wsparcia, oferując je flagowym modelom przez maksymalnie pięć. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości może je wydłużyć. Jeśli np. za kilka lat pojawi się na rynku nowa technologia zasilania, która znacznie wydłuży żywotność baterii.

Jeśli chcielibyście kupić sobie nowy smartfon firmy OnePlus, na tej stronie znajdziecie szeroki ich wybór w atrakcyjnych cenach. #reklama

OnePlus
Źródło: OnePlus

You may also like...