Lenovo ma do naprawy sporo laptopów ThinkPad

Lenovo zapowiedziało dostarczenie poprawki dla laptopów z rodziny ThinkPad. Aktualizacja pomoże uniknąć problemów z nieprawidłowym działaniem portów USB-C oraz HDMI.

Chiński koncern Lenovo zamierza wreszcie zająć się problemem portów w swych laptopach. Okazuje się bowiem, że w dużej liczbie urządzeń z rodziny ThinkPad wykryto kłopoty z prawidłowym działaniem portów Typu C. Według producenta, wada może sprawić, że po około 6-12 miesiącach użytkowania pojawią się problemy z ich działaniem.

Sprawa jest całkiem poważna, gdyż problem dotyczy portów USB-C, wyjścia HDMI, portów Thunderbolt oraz innych. Użytkownik nie jest w stanie z nich korzystać, gdyż pojawiają się przerwy w transmisji danych, komunikaty o błędach itp.

Producent doskonale zna naturę tych problemów i twierdzi, że nie jest to kłopot sprzętowy. Według firmy da się go rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania, którą udostępnił. Niestety kłopot jest bardzo powszechny, a na liście modeli, które na niego cierpią znajduje się bardzo dużo pozycji.

Jeśli więc w ciągu kilku ostatnich lat kupiliście laptop ThinkPad z portami Typu-C, to powinniście odwiedzić oficjalną stronę wsparcia. Znajdziecie tam pakiet sterowników do posiadanego modelu. Jest tam także spis wszystkich modeli podatnych na problem.

Producent sugeruje, aby najpierw zainstalować pakiet sterowników, a dopiero potem firmware. Jeśli jednak nie rozwiąże to problemów, należy wówczas skontaktować się z serwisem.

ThinkPad

Źródło

You may also like...