Lenovo Tab M7 i Tab 8 nowymi tabletami dla klientów z małym budżetem

Lenovo pokazało dziś dwa budżetowe tablety Lenovo Tab M7 i Tab M8. Urządzenia wyposażone w niewielkie ekrany i system Android Go, dostępne będą od października.

Każdy kto chciałby mieć tablet do multimediów czy też przeglądania poczty, a nie chce od razu kupować iPada, może przyjrzeć się nowej ofercie Lenovo. Chiński koncern pokazał dziś dwa nowe modele adresowane do osób o małych wymaganiach i skromnym budżecie. Urządzenia powinny w pełni zaspokoić ich potrzeby.

Lenovo Tab M7

Pierwszym z produktów jest Lenovo Tab M7, którym dzięki 7-calowemu ekranowi IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli jest bardzo poręcznym sprzętem. Pod maską znajdziemy dwa rodzaje procesorów i tak w wersji WiFi jest MediaTek MT8321, natomiast w wariancie LTE otrzymamy MediaTek MT8765B. Obie wersje mają 1 lub 2 GB pamięci RAM oraz 16/32 pamięci flash, rozszerzanej kartą microSD.

Nieodłącznym elementem wyposażenia współczesnych tabletów są kamery i w tym modelu także nie mogło ich zabraknąć. Nie oczekujemy jednak cudów. Wprawdzie są aż dwie, to mają matryce o rozdzielczości 2 MP, więc jakość wykonywanych zdjęć może pozostawiać nieco do życzenia. Bateria o pojemności 3450 mAh powinna jednak zapewnić przyzwoity czas pracy, natomiast Android 9.0 Pie w wersji Go Edition zagwarantuje płynność działania. Jest to bowiem platforma zoptymalizowana do tego typu sprzętu.

Do wyboru będą kolory Iron Grey, Platinium Gray oraz Onyx Black. A cenę tego modelu ustalono na 99 euro.

Lenovo Tab M7

Lenovo Tab M8

Odrobinę większym i lepiej wyposażonym modelem jest Lenovo Tab M8. Zastosowano w nim również matrycę IPS, która ma jednak 8-cali, zaś ekran jest dostępny w wersji HD lub Full HD. Pod maską pracuje MediaTek Helio A22, sparowany z 2 lub 3 GB RAM oraz 16/32 GB pamięci użytkowej. Lepsze są też aparaty, gdyż przedni ma co prawda 2 MP, ale tylny dysponuje już matrycą 5 MP.

Na plus tego modelu zaliczymy także bardzo dużą baterię o pojemności 5000 mAh. Według deklaracji producenta zapewni nam do 12 godzin oglądania filmów oraz 18 godzin surfowania po sieci. Tablet posiada również gniazdo słuchawkowe, a więc możemy słuchać muzyki, podcastów lub oglądać filmy bez budzenia reszty domowników.

Lenovo Tab M8 w wersji HD dostępny będzie za 139 euro, natomiast wariant Full HD to wydatek 159 euro. System jest taki sam jak u poprzednika.

Lenovo Tab M7

Źródło

You may also like...