Beta Minecraft Earth na Androida wystartowała dziś w pięciu miastach

Studio Mojang potwierdziło dziś start zamkniętej bety nowej gry Minecraft Earth w wersji na Androida. Uruchomiono ją na razie tylko w pięciu miastach.

Popularna gra Minecraft już niebawem przeniesie się do rzeczywistego świata. Studio Mojang kończy bowiem pracę nad najnowszą produkcją z tego uniwersum, zatytułowaną Minecraft Earth, która powstaje na smartfony. W zeszłym miesiącu beta wspomnianej gry pojawiła się na platformę iOS, a dziś studio uruchomiło zamkniętą betę przeznaczoną dla Androida.

Niestety grę może wypróbować ograniczona liczba osób, ponieważ betę uruchomiono tylko w pięciu miastach na całym świecie. Są to: Settle, Londyn, Tokyo, Sztokholm oraz Meksyk. Jeśli mieszkacie w którejś z wymienionych metropolii i mieliście szczęście otrzymać zaproszenie, to możecie już rozpocząć zabawę.

Minecraft Earth to zupełnie nowa wersja popularnej gry, wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej. Krótko mówiąc, tytuł przenosi się do rzeczywistego świata, działając na podobnej zasadzie jak Pokemon Go. Przy pomocy aparatu smartfona, możemy stawiać konstrukcje w realnych lokalizacjach, które w dodatku będą miały rzeczywiste rozmiary. Możemy nie tylko bawić się projektując własne budowle, ale też eksplorować projekty realizowane przez innych graczy.

Póki co nie wiemy jeszcze kiedy Minecraft Earth trafi na rynek, ale biorąc pod uwagę popularność gry, wiele osób zapewne nie może się już tej chwili doczekać.

Minecraft Earth

Źródło

You may also like...