LG Q70 pierwszym smartfonem LG z dziurą w ekranie

LG idzie śladem Samsunga i również zaczyna dziurawić ekrany swych smartfonów. Pierwszym modelem z zainstalowaną w ten sposób kamerą do selfie jest LG Q70.

Samsung już od pewnego czasu oferuje smartfony, w których kamera do selfie znajduje się w okrągłej dziurze wyciętej w wyświetlaczu. Taka konstrukcja pozwala producentowi zrezygnować z tradycyjnego notcha, a równocześnie nie musi stosować wymyślnych mechanizmów chowania przednich kamer.

LG dotąd stroniło od stosowania tego rozwiązania, lecz wygląda na to, że koreański koncern wreszcie się przełamał i zaprezentował pierwszy smartfon, w którym go użyto. Jest nim model LG Q70, wyposażony w 6,4″ wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+. W jego lewej części znajduje się okrągła dziura przeznaczona na kamerę z matrycą 16 MP.

LG Q70 nowym sprzętem ze średniej półki

To aparat służący do robienia selfie, natomiast na tylnym panelu zainstalowano aparat główny wyposażony w trzy soczewki. Główny sensor ma 32 MP i przysłonę f/1.8. Wspierają go 13 MP szerokokątna soczewka ze 120 stopniowym polem widzenia, a także 5 MP sensor rejestrujący głębię obrazu.

O płynność działania aplikacji dba całkiem wydajny Snapdragon 675 połączony z 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash. Ta ostatnia jest naturalnie rozszerzana za pomocą karty microSD, więc możemy łatwo powiększyć przestrzeń na zdjęcia, filmy oraz aplikacje. Producent zadbał nie tylko o wydajność sprzętu, ale też odpowiednią jakość oferowanego dźwięku. Zastosowano tu bowiem 32-bitowy przetwornik Quad DAC znany z droższych modeli tej firmy, oferujący dźwięk w standardzie DTS:X 3D. Ten system znakomicie sprawdza się w grach oraz podczas oglądania filmów, gwarantując wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, otaczający widza z różnych stron.

Przyszły posiadacz modelu LG Q70 nie musi też obawiać się uszkodzeń. Obudowa smartfonu jest bowiem wodoszczelna, a także specjalnie wzmacniana, by wytrzymać wstrząsy i uderzenia. Sprzętu nie trzeba też zbyt często ładować, gdyż bateria ma pojemność 4000 mAh. A jeśli już zajdzie taka konieczność, to system Quick Charge 3.0 maksymalnie skróci ten czas.

Na koreańskim rynku nowy smartfon będzie dostępny w przeliczeniu za około 1760 zł. Producent pokaże go także na targach IFA 2019, więc będziemy mogli przyjrzeć mu się nieco dokładniej.

LG Q70

Źródło

You may also like...