LG inwestuje w egzoszkielety. Koncern pokazał nową wersję CLOi SuitBot

Koreański gigant zaprezentował nową wersję technologii, która pomoże przenosić ciężkie obiekty. CLOi SuitBot to nowoczesny egzoszkielet zwiększający naszą siłę.

Człowiek ma ograniczone możliwości fizyczne i długotrwały wysiłek jest dla niego niezwykle męczący. Tymczasem praca często wymaga od nas przenoszenia dużych ciężarów, co niekorzystnie wpływa na kości oraz mięśnie. Inżynierowie od lat pracują więc nad technologiami zwiększającymi naszą siłę i osiągają na tym polu coraz lepsze efekty. Bardziej zawansowane egzoszkielety są nie tylko mniejsze i wygodniejsze, ale też bardziej funkcjonalne.

Jednym z nich jest CLOi SuitBot opracowany przez inżynierów LG, którego najnowszą wersję producent właśnie zaprezentował. Nowy model jest mniejszy, bardziej poręczny i posiada na pokładzie nowoczesne technologie wspierające jego pracę. Sprzęt jest także krótszy, a tym samym wygodniejszy w użytkowaniu.

Urządzenie zaprojektowano przede wszystkim do pracy przemysłowej, a jego celem jest zapewnienie wsparcia naszym plecom i nogom podczas unoszenia ciężarów. Produkt posiada też wbudowaną sztuczną inteligencję, która uczy się nawyków użytkownika, optymalizując ruchy oraz moc wspomagania zapewnianą przez siłowniki.

CLOi SuitBot nie jest jedynym egzoszkieletem, który LG ma w planach. Na zbliżających się targach CES 2019, koreański producent pokaże także usprawnione modele PorterBot, ServeBot oraz CartBot.

CLOi SuitBot

CLOi SuitBot

CLOi SuitBot

CLOi SuitBot

Źródło: Lgnewsroom.com

You may also like...