LG prawdopodobnym dostawcą ekranów OLED dla Xperii

W realizacji planów Sony dotyczących przejścia na ekrany OLED, może pomóc koncern LG. Media twierdzą, że koreański gigant może być dostawcą wyświetlaczy dla nowego modelu Xperii.

Od pewnego czasu mówi się, że Sony chce iść z duchem czasu i przyszłe modele smartfonów z rodziny Xperia, chce wyposażyć w wyświetlacze OLED. Problem w tym, że Japan Display, od którego japoński koncern bierze panele, wciąż trzyma się technologii LCD. Sony mogłoby więc mieć spory problem w zdobyciu nowych podzespołów.

Z pomocą japońskiemu koncernowi może jednak przyjść LG. Jak twierdzą dziennikarze Business Korea, Sony może podpisać z koreańską firmą umowę na dostawę paneli dla nowego smartfona. Informacja nie jest oficjalna, ale w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że LG planuje zwiększyć produkcję paneli OLED, a jednym z potencjalnych klientów firmy mogłoby być Apple. Nie można więc wykluczyć, że do tej listy zostanie dodane także Sony.

Wiemy na pewno, że Sony zorganizuje konferencję podczas targów MWC 2018, które odbędą się w przyszłym miesiącu. Być może wówczas poznamy nieco bliżej plany japońskiego koncernu dotyczące nowych Xperii.

OLED

Źródło: Businesskorea.co.kr

You may also like...