LG G6 oficjalnie ze Snapdragonem 821

Potwierdziły się wcześniejsze plotki sugerujące, że LG G6 nie dostanie Snapdragona 835, gdyż Samsung wykupił całą produkcję tego procesora. W zamian nowy flagowiec LG otrzyma nieco słabszego Snapdragona 821.

Parę dni temu informowałem o doniesieniach sugerujących zmiany w specyfikacji technicznej LG G6, który miałby dostać Snapdragona 821 zamiast najnowszego procesora firmy Qualcomm.Stało się to dlatego, że Samsung wykupił kilkumiesięczną produkcję tego procesora dla swego smartfona Galaxy S8. Snapdragon 835 będzie więc dostępny na rynku dopiero w okolicach maja lub czerwca. LG nie chciało tak długo czekać z premierą swego nowego flagowca i zdecydowało, że wstawi do niego Snapdragona 821, nieco starszą i słabszą wersję chipu.

Doniesienia okazały się prawdziwe, gdyż potwierdza je wewnętrzny materiał promocyjny, który wypłynął na światło dziennie. Przy okazji potwierdza też specyfikację nowego modelu, informując o odporności na wodę i pył, a także obecności poczwórnego przetwornika cyfrowo-analogowego DAC, odpowiadającego za odtwarzanie dźwięku.

Notka potwierdza również czytnik linii papilarnych obecny na tylnym panelu oraz ekran 5,7″ z technologią Full Vision. Będzie on mieć proporcje 18:9 i rozdzielczość 2880 x 1440 pikseli.

LG G6 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu, natomiast w sprzedaży pojawi się w marcu, wyprzedzając Samsunga Galaxy S8 i mniej więcej sześć tygodni.

Źródło: Semiaccurate.com

You may also like...