LG G7 ThinQ smartfonem z najjaśniejszym ekranem

Za kilka dni odbędzie się oficjalna prezentacja flagowego smartfona LG G7 ThinQ. Z najnowszych przecieków już teraz wiemy jednak, że produkt będzie mieć ekran o jasności aż 1000 nitów.

Oficjalną prezentację najnowszego flagowca LG G7 ThinQ zaplanowano na 2 maja i wówczas poznamy wszystkie szczegóły techniczne tego smartfona. Źródła nie ustają jednak w ujawnianiu przecieków, dotyczących tego sprzętu, a najnowsze doniesienia dotyczą wyświetlacza.

Nowy model wykorzystywać ma panel MLCD+ i będzie to wyświetlacz FullVision. Najbardziej interesujące są jednak jego parametry w zakresie jasności. Źródło twierdzi, że wyniesie ona aż 1000 nitów, co może oznaczać, że nowy sprzęt LG będzie najjaśniejszym smartfonem na rynku. Taka wartość jasności zapewni czytelność wyświetlacza nawet w pełnym słońcu. Ponadto panel zużywać ma o 30% mniej energii niż w poprzednim modelu, co przełoży się na dłuższy czas pracy smartfona.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to ekran będzie mieć 6,1″ oraz proporcje 19.5:9. Poprzednio producent stosował proporcje 18:9, ale widocznie uznał, że nowy kształt lepiej się sprawdzi. Obraz będzie natomiast wyświetlany w rozdzielczości QHD+, czyli 3120 x 1440 pikseli.

Dowiedzieliśmy się także, że dolna ramka będzie o 50% mniejsza od poprzednika, zaś wyświetlacz będzie się automatycznie dopasowywał do jednego z sześciu trybów pracy w zakresie wyświetlanych kolorów. Są to: auto, ekonomiczny, kino, sport gry oraz ekspert. W ostatnim trybie użytkownik będzie mógł automatycznie ręcznie wyświetlacz oraz ustawić poziom kolorów palety RGB.

LG G7 ThinQ

Źródło: Slashgear.com

You may also like...