Amazon Key dostarczy przesyłkę do samochodu

Amazon po raz kolejny usprawnia proces dostawy zamówionych przesyłek. Dzięki usłudze Amazon Key, nie musimy czekać na kuriera w domu, gdyż dostarczy nam ją bezpośrednio do bagażnika naszego auta.

Kupowanie w sieci zasadniczo ma wiele zalet, gdyż nie musimy jeździć po mieście, szukając produktu, tylko dostaniemy go pod same drzwi. Problem w tym, że zwykle musimy czekać na kuriera, a nigdy nie mamy pewności o której do nas dotrze. Nowa usługa Amazon Key rozwiązuje jednak ten problem.

Amazon już od kilku lat usprawnia proces dostarczania klientom przesyłek zamawianych w jego internetowym sklepie. I właśnie wprowadził nową usługę, która może się wielu spodobać. Usługa nazywa się Amazon Key i przeznaczona jest dla subskrybentów usługi Amazon Prime. Dzięki niej, nie musimy już czekać w domu na kuriera. Możemy więc normalnie wyjechać do miasta by np. załatwić sprawy czy zrobić zakupy. Kurier sam nas odnajdzie i włoży przesyłkę do bagażnika naszego samochodu.

Oczywiście jest kilka ograniczeń, mianowicie auto musu znajdować się w publicznie dostępnym miejscu, a więc na parkingu lub podjeździe przed domem. Trzeba też posiadać określony model pojazdu, wyposażony w funkcję zdalnego dostępu do bagażnika. Są to pojazdy takich marek, jak Chevrolet, Buick, GMC lub Cadillac, produkowanych od 2015 roku z systemem OnStar. A także Volvo z aktywnym kontem Volvo On Call.

Potem wystarczy tylko skonfigurować w aplikacji dostawę bezpośrednio do pojazdu i czekać na odbiór. Aplikacja potwierdzi, gdy pojazd znajdzie się w zasięgu lokalizacji dostaw, poda czas przybycia oraz poinformuje użytkownika o dostarczeniu paczki.

Funkcja działa na razie w 37 amerykańskich miastach, ale być może za jakiś czas Amazon rozszerzy jej zasięg również na inne kraje. Firma zapewnia również, że dba o bezpieczeństwo takich dostaw, więc nie musimy się obawiać, że zginie nam paczka lub jakiś przedmiot z samochodu.

Amazon Key

Źródło: Neowin.net

You may also like...