Nokia T20 łączy wydajność z atrakcyjną ceną

HMD Global zaprezentowała nowy tablet Nokia T20. Atrakcyjny cenowo model z 10,4″ ekranem oraz 4 GB RAM pojawi się w sprzedaży już 17 listopada.

W ostatnich latach popularność tabletów znacznie się zmniejszyła i wiele firm porzuciło ten sektor rynku. Niektóre jednak na nim pozostały i wciąż oferują nam nowe urządzenia, a jedną z nich jest fińska firma HMD Global, która zapowiedziała właśnie tablet Nokia T20.

To model ze średniej półki, którego dużym atutem jest odporność na wodę i pył (IP52), która w tabletach jest raczej rzadko spotykaną cechą. Oznacza to, że można z niego korzystać na plaży, zaś przypadkowe wylanie kubka z herbatą nie skończy się kosztowną naprawą.

Tablet wyposażono w 10,4″ wyświetlacz o całkiem sporej rozdzielczości 1200 x 2000 pikseli, który zintegrowano z 5 MP aparatem przednim. Z tyłu mamy natomiast 8 MP sensor aparatu z lampą LED, umożliwiającą wykonywanie zdjęć przy słabym oświetleniu. Wyświetlacz ma jasność 400 nitów i filtr niebieskiego światła, a przed rysami chroni go szkło hartowane.

Nokia T20

Pod maską tabletu pracuje procesor Unisoc Tiger T610 z 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Nie musimy się jednak obawiać, że tej ostatniej nam zabranie, gdyż mamy do dyspozycji czytnik kart microSD pozwalający ją rozszerzyć.

Zaletą sprzętu jest także bardzo duża bateria o pojemności 8200 mAh, współpracująca 10 W ładowarką. Wystarczy na 15 godzin przeglądania stron, 10 godzin oglądania filmów lub 7 godzin wideorozmów. Natomiast dzięki głośnikom stereofonicznym z funkcją odtwarzania OZO możesz w pełni zanurzyć się w świecie dźwięków.

Nokia T20

Tablet ma także 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS oraz złącze słuchawkowe i USB-C 2.0. Wyposażono go ponadto w dwa mikrofony, zaś systemem operacyjnym jest Android 11. Producent obiecuje także dwa lata aktualizacji systemu oraz trzy lata poprawek bezpieczeństwa.

Tablet w Polsce będzie kosztował 999 złotych za wersję WiFi lub 1099 złotych za wersję z LTE.

Źródło

You may also like...