LG InstaView: nowe lodówki LG otworzymy głosem

Przyszłoroczne modele lodówek LG InstaView, dostaną sterowanie głosowe. Obsługa tego nowoczesnego sprzętu AGD stanie się dzięki temu zdecydowanie wygodniejsza.

Jeszcze kilka lat temu sterowanie domowym sprzętem AGD i RTV wymagało korzystania z pilotów, lub wbudowanych paneli kontrolnych. Dziś jest to już znacznie łatwiejsze, ponieważ technologia poszła mocno do przodu i producenci wyposażają swój sprzęt w systemy głosowego sterowania.

Takie rozwiązania znajdziemy już w większości nowych telewizorów, które we współpracy z ekosystemem inteligentnego domu, stają się centrum sterowania innymi domowymi urządzeniami. Sterowanie głosem powoli zaczyna pojawiać się także w sprzęcie AGD i już w przyszłym roku zawita do nowych lodówek z rodziny LG InstaView.

LG InstaView: głosowe otwieranie drzwi

Nowe modele lodówek LG InstaView Door-in-Door zadebiutują podczas targów CES 2021, które odbędą się wyłącznie w sieci. Producent wyposaży je w system głosowego sterowania drzwiami. Gdy wypowiemy odpowiednią komendę, wówczas drzwi automatycznie się otworzą zapewniając dostęp do wnętrza.

LG InstaView

Oczywiście największym atutem tych lodówek, jest wbudowane szklane okno. Dwukrotne puknięcie w taflę szkła zapala światło, pozwalając zajrzeć do wnętrza komory. W ten sposób możemy łatwo sprawdzić jakich produktów nam brakuje i uzupełnić ich zapasy. Nie trzeba więc często otwierać drzwi, co oczywiście będzie miało korzystny wpływ na temperaturę panującą wewnątrz. W przyszłorocznych modelach lodówek wspomniane okno powiększy się od 23 procent, dając lepszy widok na półki.

LG InstaView

W lodówkach z rodziny Door-in-Door mamy podwójne drzwi. Dzięki nim bez otwierania całych drzwi możemy dostać się do najczęściej używanych produktów, takich jak mleko czy soki. Temperatura we wnętrzu nie wzrasta i kompresor lodówki rzadziej pracuje, więc oszczędzamy w ten sposób pieniądze.

Nowoczesna kostkarka do lodu

O odpowiednie chłodzenie w przyszłorocznych lodówkach zadba dodatkowo system DoorCooling+. Jest to rozwiązanie bazujące na otworach wentylacyjnych umieszczonych w drzwiach, pozwalających na lepsze rozprowadzenie zimnego powietrza.

LG InstaView

Fanom drinków spodoba się natomiast nowoczesna kostkarka LG Craft Ice.W odróżnieniu od kostkarek w konkurencyjnym sprzęcie, nie produkuje kostek lodu lecz kule o średnicy około 5 cm. Taki lód nie tylko ładniej wygląda, ale również znacznie wolniej się topi, utrzymując niską temperaturę napoju przez dłuższy czas.

Kolejną nowinką technologiczną w sprzęcie AGD koreańskiej marki jest UVnano. To specjalny system dezynfekcji dystrybutora wody, wykorzystujący światło ultrafioletowe. Aktywuje się ono co godzinę, usuwając 99,99 procent bakterii. System nożna także aktywować ręcznie.

LG InstaView

Nie znamy jeszcze cen nowych lodówek LG InstaView. Ale biorąc pod uwagę ceny tegorocznych modeli, można założyć, że nie będzie tanio. Prezentacja nowego sprzętu odbędzie się już za kilkanaście dni.

Źródło

You may also like...