LG pokaże na MWC 2019 pierwszy smartfon 5G. Będzie to ulepszony model LG G6 ThinQ

Najnowsze doniesienia sugerują, że podczas targów MWC 2019, firma LG zaprezentuje pierwszy smartfon 5G. Będzie nim zmodyfikowany model LG G6 ThinQ.

Wielu producentów smartfonów przygotowuje się do prezentacji modeli wyposażonych w modemy zapewniające dostęp do sieci 5G. Takie urządzenia ma w planach również koncern LG i zamierza je wkrótce zaprezentować światu. Z najnowszych doniesień wynika, że smartfon 5G sprzęt ujrzymy już w lutym, podczas targów w Barcelonie.

Nie powinniśmy jednak liczyć na to, że będzie to całkowicie nowy smartfon. Z przecieków wynika bowiem, że jego bazą jest model LG G6 ThinQ, który otrzyma nowe wyposażenie do łączności. Rynkowa premiera urządzeia odbędzie się natomiast w marcu przyszłego roku, a więc tuż po zakończeniu targów. To właśnie wtedy operatorzy telekomunikacyjni uruchomią nowoczesne sieci. Oczywiście nowy smartfon ma być oferowany tylko na tylko rynkach, na których sieć 5G będzie już dostępna.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że podczas styczniowych targów CES 2019 w Las Vegas, firma nie pokaże natomiast składanego smartfona. Tak twierdzi na Twitterze znane źródło przecieków @evleaks, będące całkiem wiarygodnym źródłem informacji. Nie wiemy jednak dlaczego koreański koncern zdecydował o rezygnacji z prezentacji technologia, która ma zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych. Można się jednak domyślać, że producent potrzebuje więcej czasu by dopracować nowe urządzenie.

smartfon 5G

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...