LG opatentowało smartfon z 16 kamerami. Mają rejestrować obraz z różnych kątów

LG opatentowało smartfon wyposażony w 16 kamer. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu fotografowałyby obiekt pod różnymi kątami.

Koncern LG dotychczas nie brał udziału w wyścigu dotyczącym liczby kamer montowanych w nowoczesnych smartfonach. Firma jednak nie próżnowała i pracuje nad koncepcją, która pozwoli wysunąć się na prowadzenie, zostawiając rywali daleko w tyle.

W sieci pojawił się bowiem najnowszy patent należący do koreańskiego koncernu, który pokazuje smartfona posiadającego aż 16 kamer. To pomysł dalece wyprzedzający wszystko co oferują inne firmy, lecz koncepcja LG różni się nieco od stosowanej przez konkurentów. Koreański gigant nie zwiększa liczby kamer po to, by podnieść jakość robionych zdjęć. Wszystkie soczewki są bowiem zlokalizowane w jednym module i są inaczej ustawione. W ten sposób cały moduł mógłby fotografować obiekt równocześnie z wielu różnych kątów.

Otworzyłoby to przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Moglibyśmy np., wybrać zdjęcie z najlepszym kątem lub łącząc różne widoki, tworzyć ruchome obrazy. Taka konstrukcja przydatna byłaby również do skanowania obiektów w 3D, wykorzystywanych następnie na różne sposoby.

Rzecz jasna jest to tylko patent i zważywszy na stopień skomplikowania takiej konstrukcji, raczej nie zostanie szybko wykorzystany. Wymagałoby to bowiem mnóstwa kombinowania jak zmieścić tyle soczewek do małego smartfona. Nie mówiąc już o kwestii zasilania, gdyż tyle sensorów potrzebowałoby sporo energii. Mimo to sama koncepcja jest niezwykle interesująca.

16 kamer

16 kamer

16 kamer

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...