LG rejestruje nazwy składanych smartfonów. Firma planuje trzy modele

LG zarejestrowało w Europie trzy znaki handlowe dla nowych smartfonów. Nazwy Flex, Foldi i Duplex sugerują nam, że będą to urządzenia składane.

Samsung, który miał być prekursorem składanych smartfonów, z zaledwie jednym modelem Galaxy F, na tle konkurencji wypada bardzo blado. Wiele firm nie ogranicza się bowiem tylko do jednego urządzenia i planuje wprowadzenie na rynek aż kilka tego typu produktów.

W piątek informowałem, że chiński koncern Huawei zarejestrował znaki handlowe dla czterech nowych urządzeń. Niewiele gorszy na tym polu jest koncern LG, który zarejestrował trzy nazwy handlowe. W Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej znaleziono wniosek o rejestrację nazw Flex, Foldi i Duplex. A zaklasyfikowano je do kategorii “smartfony, telefony”, co wskazuje iż będą to produkty mobilne. Natomiast same nazwy sugerują, iż będą to prawdopodobnie urządzenia składane.

Dwie pierwsze nazwy oznaczają zapewne standardowe modele, jednak naszą uwagę przykuwa nazwa trzecia. Nie można wykluczyć, że ma ona coś wspólnego z patentem, który LG otrzymało na początku bieżącego roku. Przedstawiał on koncepcyjny smartfon o bardzo interesującej konstrukcji. Urządzenie posiadało nie tylko dwa całkowicie niezależne wyświetlacze. Ma również wbudowane dwie odzielne baterie, a nawet dwa gniazda słuchawkowe, umożliwiając słuchanie dwóm osobom równocześnie różnych treści. Być może producent zamierza wprowadzić taki sprzęt do sprzedaży.

Póki co plany południowokoreańskiego koncernu są dla nas tajemnicą. Miejmy nadzieję, że firma jednak wkrótce zdradzi nam co tak naprawdę szykuje.

urządzenia składane

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...