LG zaskakuje nas pomysłem na smartwatch o modularnej konstrukcji

Firma LG opatentowała nowy smartwatch, który spodoba się wszystkim gadżeciarzom. Produkt ma bowiem modularną konstrukcję i możliwość podłączenia kamery.

Produkowane obecnie smartwatche są urządzeniami o z góry ustalonych możliwościach. Ich funkcjonalności nie można więc w znaczący sposób rozbudować, np., podłączeniem dodatkowych elementów rozszerzających możliwości. Duże koncerny eksperymentują jednak z różnymi koncepcjami i jeden z ciekawszych pomysłów bada obecnie koncern LG.

Witryna LegsGoDigital opublikował bowiem jeden z najnowszych patentów koreańskiego koncernu, przedstawiający smartwatch o modularnej budowie. W opisie patentu czytamy, że jednym z modułów jakie moglibyśmy podpiąć do zegarka jest kamera. Jej moduł jest jednym z ogniw bransolety i jak widać na poniższym szkicu, w razie potrzeby możemy go zdemontować.

Wspomniany moduł nie musi jednak pełnić identycznej funkcji jak aparat w smartfonie. Oczywiście zapewne będzie można przy jego pomocy robić zdjęcia. Producent twierdzi jednak, że nowy element służyłby także do skanowania kodów kreskowych na produktach. W ten sposób podczas robienia zakupów, użytkownik otrzymałby informacje o różnego rodzaju promocjach.

To nie wszystkie możliwości nowego elementu. Według producenta mógłby pomagać w utrzymaniu dobrego zdrowia. Użytkownik przy pomocy kamery mógłby analizować skład posiłków, celem określenia ilości zawieranych kalorii. To byłaby funkcja szczególnie przydatna dla osób diecie, które pragną zrzucić zbędne kilogramy.

Oczywiście musimy pamiętać, że to tylko patent i nie ma pewności, czy LG zdecyduje się wykorzystać pomysł w gotowym produkcie.

smartwatch

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...