LG potwierdza własny składany smartfon

LG nie chce być gorsze od Samsunga i również zamierza mieć w ofercie składany smartfon. Firma właśnie oficjalnie potwierdziła ten fakt.

Czy tego chcemy czy nie, w niedalekiej przyszłości pojawią się na rynku smartfony wyglądające zupełnie inaczej niż teraz. Mowa rzecz jasna o urządzeniach, które będzie można złożyć, by zajmowały mniej miejsca w kieszeni lub torebce. Na takim sprzętem od kilku lat pracuje Samsung, ale nie on jeden planuje zaoferować swym klientom taki sprzęt.

Już od pewnego czasu mówiło się, że składany smartfon planuje mieć także LG Electronics. Kilka miesięcy temu pojawiły się bowiem informacje dotyczące patentu na taki sprzęt. Teraz wiemy już na pewno, że doniesienia były prawdziwe, gdyż dyrektor firmy Hwang Jeong-hwan, oficjalnie potwierdził te plany.

Zapewnił też, że jego firma nie będzie pierwszą, która wprowadzi takie urządzenie do sprzedaży. Zamierza bowiem poczekać i sprawdzić jak zostanie odebrany przez klientów składany smartfon Samsunga.

Niestety poza potwierdzeniem nowego sprzętu, nie zdradził żadnych szczegółów na jego temat. Jest bowiem zbyt wcześnie, by móc mówić o jego specyfikacji technicznej lub wyglądzie. Musimy więc poczekać co najmniej do przyszłorocznych targów CES lub MWC, które odbędą się w Barcelonie. Być może tam dowiemy się czegoś więcej.

składany smartfon

Źródło: Yonhapnews.co.kr

You may also like...