LG sukcesem zakończyło kolejny test technologii 6G

Firma LG poinformowała o zakończonych sukcesem testach technologii 6G. Udało się nawiązać łączność poza budynkiem na dystansie ponad 100 metrów.

Operatorzy telekomunikacyjni nadal wdrażają do użytku technologię 5G, a tymczasem prace rozwojowe nad technologią 6G, nabierają tempa. Koncern LG pochwalił się właśnie osiągnięciem kamienia milowego, w postaci zakończonej sukcesem próby transmisji i odbioru danych z wykorzystaniem technologii 6G. Firmie udało się nawiązać kontakt poza budynkiem na odległość nieznacznie przekraczającą 100 m.

Według LG jednym z problemów, z jakimi boryka się obecnie technologia 6G, jest utrata mocy podczas transmisji i odbioru danych między antenami. Aby rozwiązać ten problem, koncern nawiązał współpracę z Fraunhofer HHI i Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics (IAF). Wspólnie opracowano wzmacniacz mocy, który miał kluczowe znaczenie dla ostatnich testów.

Nowy wzmacniacz mocy potrafi wygenerować stabilny sygnał wyjściowy do 15 dBm w zakresie częstotliwości od 155 do 175 GHz. LG z powodzeniem zademonstrowało także technologię adaptacyjnego kształtowania wiązki. Pozwala to zmienić kierunek sygnału w oparciu o położenie odbiornika i przełączanie anteny o wysokim wzmocnieniu. Umożliwia ponadto łączenie sygnałów wyjściowych z kilku wzmacniaczy mocy i wysyłanie je do określonych anten.

Na razie do wdrożenia technologii 6G droga jest jeszcze bardzo daleka. Na 2025 rok zaplanowano stworzenie globalnego standardu, natomiast jej komercjalizacja rozpocznie się w 2029 roku.

technologii 6G

Źródło

You may also like...