LG Tone Platinium – dźwięk klasy premium od LG

Targi MWC 2016 w Barcelonie, które odbędą się w dniach 22-25 lutego, to miejsce premier nie tylko smartfonów, ale także innych mobilnych gadżetów. W tym roku firma LG zaprezentuje w stolicy Katalonii najbardziej luksusowy zestaw słuchawkowy Bluetooth z serii TONE. Model Platinum charakteryzuje się hipnotyzującym designem oraz, co najważniejsze, doskonałym dźwiękiem, który jest efektem współpracy z uznaną na świecie marką audio Harman Kardon.

Swój najnowszy zestawów słuchawkowych, firma LG chce dedykować przede wszystkim melomanom oraz osobom, które wymagają od gadżetów znacznie więcej. Taki właśnie jest Tone Platinum, który uzyskał prestiżowy certyfikat Harman Kardon Platinum. Niemal studyjnie czysty dźwięk, jaki wydobywa się z najnowszej słuchawki LG TONE, został uzyskany dzięki zastosowaniu przetwornika elektrodynamicznego z kotwicą zrównoważoną (Balanced Armature). Warto podkreślić, że takie rozwiązania techniczne stosowane są wyłącznie w słuchawkach przewodowych najwyższej klasy. Ta skomplikowana specyfikacja została obudowana wysokiej jakości aluminium, dzięki czemu dźwięk nie ulega praktycznie żadnym zniekształceniom.
Zestaw słuchawkowy TONE Platinum został wyposażony w kodek audio aptX HD, który pozwala na przenoszenie dźwięku zbliżonego do jakości dźwięku odtwarzanego z płyt CD. Co więcej, kodek ten zapewnia wierne odwzorowanie całego pasma akustycznego, minimalizując opóźnienia transmisji bez obniżania jakości dźwięku. LG TONE Platinum został wyposażony w dwa mikrofony z systemem tłumienia szumów, dzięki czemu użytkownik otrzymuje czysty dźwięk nawet wtedy, gdy używa ich w hałaśliwym otoczeniu.

Firma LG w zestawie słuchawkowym TONE Platinum w doskonały sposób połączyła eleganckie, aluminiowe wykończenie z ergonomiczną konstrukcją urządzenia, która pozwala używać go przez wiele godzin bez uczucia dyskomfortu czy bólu ucha. Zestaw słuchawkowy pozwala na odbieranie połączeń przy użyciu poleceń głosowych. Współpracuje także z aplikacją Tone & Talk na smartfony z systemem Android (wersja 4.1 i nowsze), którą wzbogacono o funkcje Voice Memo (notatki głosowe) oraz Find Me (ułatwiającą znalezienie zagubionych słuchawek).

Zobacz najtańsze słuchawki

Zestaw słuchawkowy LG TONE Platinum to przykład połączenia innowacyjnych technologii, zapewnianiających najwyższą jakość dźwięku oraz designu, który wzbudza zachwyt milionów klientów” powiedział Michael Park, wiceprezes ds. innowacyjnych urządzeń osobistych działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Seria LG TONE zdecydowanie wyróżnia się wśród innych urządzeń z interfejsem Bluetooth, a właśnie ta kategoria sprzętu ma kluczowe znaczenie biznesowe dla naszych akcesoriów do telefonów komórkowych”.

Współpraca z firmą LG podczas projektowania zestawu słuchawkowego LG TONE Platinum dała nam ogromną satysfakcję” powiedział Michael Mauser, wiceprezes oraz dyrektor działu Lifestyle firmy Harman. „Harman Kardon ma ponad 60-letnie doświadczenie w tworzeniu sprzętu audio klasy premium oraz przełomowych technologii dźwięku. Nasze logo umieszczone na produkcie, takim jak zestaw słuchawkowy LG TONE Platinum, potwierdza, że urządzenie gwarantuje najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku i wyjątkowe wzornictwo”.

Nowy zestaw słuchawkowy klasy premium od LG trafi do sprzedaży już w marcu. Początkowo będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych, natomiast w kolejnych miesiącach firma LG rozpocznie sprzedaż na kluczowych rynkach Azji, Europy i Ameryki Łacińskiej. Odwiedzający targi MWC w dniach 22-25 lutego będą mogli jako piersi przekonać się o jakości dźwięku oferowanej przez zestaw Tone Platinium. Nowy zestaw słuchawkowy dostępny będzie na stanowisku firmy LG w Fira Gran Via, Hala nr 3.

Źródło: mslgroup.com

You may also like...