Premiera LG X cam i LG X screen na targach MWC w Barcelonie

Na targach Mobile World Congress 2016 LG Electronics zaprezentuje serię smartfonów, którą opracowan, stosując nowe podejście do potrzeb klientów.

Tym razem, zamiast dostosowywania urządzeń do wymagań szerokiej grupy konsumentów, firma LG postanowiła zapewnić określonym grupom użytkowników dostęp do jednej wyjątkowej funkcji, tak aby smartfon spełniał ich oczekiwania, a pod względem ceny konkurował ze sprzętem klasy średniej. Pierwsze dwa modele z serii X — X cam oraz X- screen — zadebiutują 22 lutego na targach MWC w Barcelonie.
Nową serię X opracowano z myślą o klientach, którzy nie chcą lub nie potrzebują całej szerokiej gamy zaawansowanych funkcji, dostępnych w nowoczesnych smartfonach klasy high-end, ale szczególnie zależy im na wyjątkowych właściwościach kamery lub wygodnym wyświetlaczu.

LG X cam został wyposażony w dwa tylne aparaty, które dają możliwości fotografowania, jakie do tej pory nie były dostępne w sprzęcie dla masowego odbiorcy. Nowy smartfon posiada panel wykonany z 3D Bending Glass – materiału, dzięki któremu udało się zaprojektować smukłe urządzenie o zaledwie 5,2 mm grubości z elegancko zaokrąglonymi krawędziami z przodu, dzięki czemu LG X-cam doskonale leży w dłoni. Co więcej, nowy smartfon waży jedynie 118 g, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania i wyróżnia go na tle topornych modeli o ostrych krawędziach, które wypełniają półkę średnią rynku mobile.

Drugi model z tej serii, adekwatnie nazwany X screen, został wyposażony w „zawsze włączony” drugi wyświetlacz, który dotychczas był dostępny tylko w smartfonie kategorii Premium – LG V10. Dodatkowy ekran o przekątnej 1,76 cala, podobnie jak w topowym modelu, został umieszczony tuż nad panelem głównym – w LG X screen o przekątnej 4,93 cala i rozdzielczości HD, wykonanym w technologii In-cell Touch. Korzystając z drugiego wyświetlacza, użytkownik może w prosty sposób uzyskać dostęp do najczęściej używanych aplikacji, odbierać połączenia bez konieczności przerywania pracy innych funkcji lub po prostu odtwarzać muzykę. Taki „zawsze włączony” ekran pozwala także szybko sprawdzić godzinę, datę, powiadomienia oraz stan baterii. Poza dodatkowym ekranem, smartfon X screen wyróżnia także wykończenie z przezroczystego włókna szklanego, które nadaje mu stylowy, elegancki wygląd.

Każdy z nas ma swoją ulubioną funkcję smartfona” powiedział Juno Cho, Prezes oraz Dyrektor Generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „W firmie LG jesteśmy przekonani, że właśnie ta konkretna cecha pomaga konsumentom podjąć decyzję o zakupie urządzenia. Skoro danej grupie klientów szczególnie zależy głównym atucie smartfona to nie ma potrzeby, by płacili za inne niepotrzebne im funkcje. Dlatego postanowiliśmy zaoferować klientom nowy wybór smartfonów”.

Zobacz najtańsze smartfony

Sprzedaż smartfonów LG z serii X rozpocznie się już od przyszłego miesiąca. Nowe modele wprowadzane będą na kluczowe rynki Azji, Europy i Ameryki Łacińskiej. Zwiedzający targi MWC mogli obejrzeć je już za kilka dni (22-25 lutego) na stanowisku firmy LG w Fira Gran Via, Hala nr 3.

Podstawowe dane techniczne smartfona X cam:
– Wyświetlacz: 5,2 cala FHD In-cell Touch
– Procesor: ośmiordzeniowy 1,14 GHz
– Aparat: Tylny 13 MP oraz 5 MP / przedni 8 MP
– Pamięć: 2GB pamięci RAM / 16GB pamięci ROM
– Bateria: 2520 mAh
– System operacyjny: Android 6.0 Marshmallow
– Wymiary: 147,5 x 73,6 x 5,2 mm ~ 6,9 mm
– Sieć komórkowa: LTE
– Kolory: Tytanowo srebrny / biały / złoty / różowozłoty

Podstawowe dane techniczne smartfona X screen:*
– Wyświetlacz: Główny – 4,93 cala HD In-cell Touch
Dodatkowy – 1,76 cala LCD (520 x 80)
– Procesor: Czterordzeniowy procesor 1,2GHz
– Aparat: Tylny 13 MP / przedni 8 MP
– Pamięć: 2 GB pamięci RAM / 16 GB pamięci ROM
– Bateria: 2300 mAh
– System operacyjny: Android 6.0 Marshmallow
– Wymiary: 142,6 x 71,8 x 7,1mm
– Sieć komórkowa: LTE
– Kolory: Czarny/ biały / różowo-złoty

Źródło: mslgroup.com

You may also like...