Niezwykła stylistyka elektrycznego roweru NIU SQi ukłonem w stronę fanów motocykli

W Chinach pojawił się nowy elektryczny rower NIU SQi, który spodoba się fanom motocykli. Pojazd wyposażono w dużą baterię, wbudowany GPS, a także sterowanie za pomocą Siri.

Rower elektryczny staje się coraz powszechniejszym widokiem na ulicach naszych miast, gdyż pozwala dojechać do celu bez zbytniego zmęczenia. Konkurencja na tym rynku jest jednak tak duża, że producenci muszą bardzo się postarać, by zachęcić klientów do zakupu oferowanego jednośladu.

Jednym z ciekawszych pomysłów na rower elektryczny jest model NIU SQi, który pojawił się właśnie w Chinach. To jednoślad zasilany mięśniami i prądem, który z wyglądu bardzo przypomina motocykl. Mimo to w Państwie Środka jest legalnie klasyfikowany jako e-bike, gdyż można go napędzać pedałami, które są jedynie wspomagane przez elektryczny silnik.

NIU SQi nie wygląda jak rower

Producent przygotował dwie wersje tego pojazdu, które nazywają się SQi Urban Edition oraz SQi Power Edition. Różnią się od siebie jedynie pojemnością baterii, która pozwala pokonać więcej kilometrów z elektrycznym wspomaganiem.

Jednoślad dysponuje 400 W silnikiem zamontowanym w tylnym kole, zapewniającym elektryczne wspomaganie do prędkości 25 km/h. Natomiast 48 V bateria dostępna jest w wersji 960 Wh (20 Ah) oraz 1152 Wh (24 Ah) i pozwala przejechać dystans 65 km lub 75 km. Jej pełne naładowanie zajmuje natomiast około 5-6 godzin.

Ten ważący 50 kg elektryczny rower dysponuje też wieloma nowinkami technologicznymi. Producent wyposażył go bowiem w komputer prezentujący na wyświetlaczu m.in., aktualną prędkość oraz poziom naładowania akumulatora.

Znacznie ciekawszy jest jednak LED’owy reflektor przedni w stylu retro. Jest to inteligentne oświetlenie, które automatycznie dostosowuje się do poziomu światła otoczenia. Z rowerem za pomocą Bluetooth możemy też sparować nasz smartfon, uzyskując w ten sposób kontrolę nad wieloma ustawieniami. Wówczas mamy również dostęp do śledzenia lokalizacji pojazdu za pomocą GPS. Pozwala to nie tylko podejrzeć pokonaną trasę, ale też przyda się w przypadku kradzieży. Gdy sparujemy ten e-bike z iPhonem, możemy wtedy korzystać z Siri.

NIU SQi

Oprócz tego pojazd ma blokadę zdejmowaną przez NFC, a także alarm wbudowany w baterię, który poinformuje o próbie jej kradzieży. Nie zapomniano też o wbudowanym złączu USB, poprzez które możemy naładować naszego smartfona.

NIU SQi dostępny jest aktualnie w Chinach, gdzie w przeliczeniu na złotówki kosztuje 6120 zł. Nie wiadomo czy jednoślad pojawi się także na innych rynkach.

Oczywiście jeśli nie potrzebujecie takiego sprzętu i poszukujecie czegoś innego, na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli. Zapraszam też do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Źródło

You may also like...