Xperia Tablet Z pozwoli Sony wrócić na rynek tabletów?

Sony próbowało wkroczyć na rynek tabletów, ale każda taka próba kończyła się klęską, bo koncern nie był w stanie zrozumieć potrzeb rynku, oferując takie nieprzydatne wynalazki jak Tablet P. Teraz ma się to zmienić.

Japoński koncern definitywnie porzucił produkcję takich dziwolągów, jak wspominany wcześniej Tablet P, tym razem uznając, że prostota jest najlepsza, dlatego jej najnowszy produkt Xperia Tablet Z, będzie miał standardowe wzornictwo uzupełnione o mocne podzespoły.

Xperia Tablet Z jest bezpośrednim rywalem Nexusa 10 oraz Galaxy Tab 10.1 i został wyposażony w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1920x1080p, mocny 4-rdzeniowy procesor Snapdragon APQ8064 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz łączność LTE. Jak na nowoczesny tablet przystało, można nim robić zdjęcia, korzystając z 8,1 Mpix kamery oraz słuchać niezłej jakości muzyki, wspomaganej przez system S-Force.

Tablet jest wyjątkowo smukły, jego grubość to zaledwie 6,9 mm, tym samym bijąc na głowę chociażby iPada. Waży natomiast 495 gram. Dopełnieniem możliwości sprzętu jest slot na kartę microSD, technologia NFC oraz 6000 mAh bateria. Sony zapewnia też, że jej Xperia Tablet Z jest bardzo wytrzymałym sprzętem, odpornym na zalanie oraz kurz.

Tablet zostanie pokazany na Mobile World Congress.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...