Nowa gra twórców Pokemon GO pozwoli nam wychowywać wirtualne zwierzaki

Niantic Labs szykuje kolejną grę mobilną wykorzystującą technologię AR. Produkcja nazywa się Peridot i przypomina kultowe Tamagotchi, połączone z mechaniką Pokemon GO.

Pokemon GO było prekursorem mobilnych gier wykorzystujących technologię AR, pozwalających łączyć cyfrowy świat z rzeczywistym. Opracowana przez Niantic Labs produkcja swego czasu była prawdziwym hitem i choć od jej premiery minęło parę lat, to wciąż ma grono wiernych fanów. Studio zamierza powtórzyć ten sukces i liczy na to, że w osiągnięciu tego celu pomoże najnowsza gra Peridot.

Peridot

Peridot to połączenie kultowego niegdyś Tamagotchi z mechaniką znaną z Pokemon GO. Tym razem nie będziemy jednak łapali wirtualnych zwierzaków, lecz je wychowywali. Szczegółów na razie nie ujawniono, więc nie wiemy dokładnie czego możemy po niej oczekiwać.

Udostępnione przez twórców screeny oraz zwiastun sugerują jednak, że pojawi się eksploracja oraz kolekcjonowanie przedmiotów. Trzeba też będzie się ze zwierzakami bawić, zaspokajać ich potrzeby, np., wyprowadzając na spacery itp.

Miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących nowej gry, a także dowiemy się kiedy pojawi się na smartfony.

Źródło

You may also like...