Przeglądarka Opery obsługująca kryptowaluty dostępna na iOS

Opera poinformowała, że jej najnowsza przeglądarka Crypto Browser jest już dostępna na platformę iOS. Aplikacja posiada wbudowany portfel kryptowalut oraz pozwala na ich zakup i handel.

Rosnąca popularność kryptowalut sprawia, że coraz więcej producentów oprogramowania wspiera cyfrowe pieniądze własnymi aplikacjami. W styczniu tego roku mielimy okazję przetestować betę nowej przeglądarki Opery o nazwie Crypto Browser, a wkrótce potem aplikacja pojawiła się na Windows, Maca oraz Androida. Teraz mogą ją pobrać również właściciele urządzeń na platformie iOS.

Crypto Browser to przeglądarka wspierająca kryptowaluty. Wyposażono ją w cyfrowy portfel obsługujący Ethereum, Bitcoiny oraz inne rodzaje cyfrowych środków płatniczych. Użytkownicy mogą za jej pośrednictwem kupować kryptowaluty i handlować dowolnym obsługiwanym tokenem bez konieczności instalowania rozszerzeń. Ponadto przeglądarka zapewni użytkownikom dostęp do NFT opartych na sieci Web3 i zdecentralizowanych aplikacji. W tym również 7000 usług opartych na ekosystemie Polygon.

Jedną z ciekawych funkcji oferowanych przez przeglądarkę jest strona startowa Crypto Corner. Zapewnia użytkownikom dostęp do informacji oraz aktualizacji dotyczących kryptowalut. To m.in., najnowsze aktualizacje kursu i wydarzenia, a także powiązane z nimi podcasty.

Opera twierdzi, że przeglądarka może służyć nie tylko dla doświadczonych użytkowników kryptowalut, ale też początkujących, którzy potrzebują pomocy w poruszaniu się po tym rynku.

Opera na razie nie zdradza kiedy przeglądarka na iOS będzie wspierała bardziej energooszczędny standard Etherium Layer 2. Jego obsługę znajdziemy jednak w wersji dostępnej na Androida.

Crypto Browser

Źródło

You may also like...